HCB OKD Karviná (7.) – HC Dukla Praha (4.)
sobota 9. února, 18:00 hod. 

Po domácí výhře nad Přerovem 36:22 jsme  v extraligové tabulce přeskočili Hranice, které mezitím podlehly Lovosicím. Držíme tak čtvrtou příčku v tabulce, ale na sedmou Karvinou, která okupuje první nepostupovou pozici do bojů o medaile, máme jen dvoubodový náskok. Přitom právě do Karviné pojedeme v sobotu uhájit postupovou pozici a vzdálit se jí na čtyřbodový rozdíl. Že to nebude jednoduchý úkol naznačilo utkání Brno – Karviná, ve kterém hosté jihomoravany v divoké přestřelce udolali 31:33.
Karviné vyšly zejména úvodní části obou poločasů, v závěru vždy Brno dotahovalo. Střelecky se dařilo Petrovskému (7 branek), Paululikovi (6 branek), Vančovi a Hanischovi (oba po 5 gólech). Baník se díky zisku dvou bodů dotáhl právě na Brno. Oba týmy mají shodně po 17 bodech. Brno je zatím na poslední postupové pozici, sedmá Karviná se drží o příčku níž.

Ani Dukla se nepředvedla ve špatném světle. Posílený Přerov jsme i bez Konšela, Svitáka a Kerna doma rozdrtili 36:22, když bylo rozhodnuto už po poločasovém výsledku 18:8 (více zde). Tradičně výborně chytal Petržala, zdatně mu sekundoval ve druhé půli i Suchý. Střelecky utkání vyšlo zejména Janu Syřínkovi, který nasázel brankáři hostí Vydrovi hned 7 branek. Povedené utkání odehráli také Kotrč a Mráz. Příslibem do dalších zápasů je také návrat Štěpána Krupy, který si extraligu zahrál po dlouhé odmlce způsobené zraněním achillovy šlachy.

Zda potvrdíme dobrou formu a uspějeme v Karviné se budete moci přesvědčit v sobotu 9. února od 18:00 přímo v hale Baníku Karviná nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVcom