HCB OKD Karviná – HC Dukla Praha 27:22 (14:12)

Do Karviné jsme jeli s vidinou toho, že se v případě vítězství opět přiblížíme na dostřel čelu tabulky. Hrozba propadu při neúspěchu však byla také patrná. Karviná navíc o týden dříve uspěla v Brně (33:31) a potvrdila tak vzestup formy. K zápasu na severu Moravy jsme odjeli téměř kompletní. Chyběl jen Kastner, Sviták a Konšel. Dlouhodobě zraněný je Bělohlav. Domácí se naopak potýkali se zdravotními problémy souvisejícími s chřipkovou epidemií. Ohrožen byl start Petrovského nebo Chudoby, ale oba hráči nakonec nastoupili.
Úvod zápasu plného emocí a vyloučení byl poměrně vyrovnaný. Po deseti minutách hry skóroval na 5:5 ze sedmimetrového hodu Chudoba. V následném oslabení při vyloučení Syřínka dokázala Karviná odskočit na 7:5, ale v 15. minutě už bylo zase srovnáno. Podíl na tom mělo vyloučení Romana Mecy. Nejvyššího brankového rozdílu se diváci v první půli dočkali ve 25. minutě, kdy na 11:8 zvyšoval Luděk Drobek, který se do Karviné vrátil po 11 letech. Jenže Lehocký, Piskač a Kotrč během chvilky zařídili skóre 12:11 a Syřínek ještě ve 30. minutě snižoval na 13:12. Poslední slovo měl v prvním dějství domácí Hardt, který svým gólem určil, že do šaten půjdou oba týmy za stavu 14:12. První poločas se nesl v duchu dvouminutových trestů na obou stranách – celkem jich jen za prvních 30 minut rozhodčí udělili jedenáct.
Druhá půle už byla klidnější, vyloučení v ní padlo dohromady šest. Zpočátku se Karviná nedokázala Dukle „utrhnout“. Ve 35. minutě dával Šik na 16:15. O sedm minut později pak Kotrč dokonce vyrovnal na 18:18. I díky dobře chytajícímu Pyškovi nedokázala Dukla strhnout vedení na svou stranu. Byla to naopak Karviná, kdo při hře pět proti pěti odskočil na 21:19. Rozhodující náskok pak domácí začali budovat při dvojitém vyloučení Dukly ze 46. minuty, kdy byl potrestán jak Tesař, tak Polášek. Do 50. minuty to bylo díky gólům Vanča, Krahulce a Hanische 24:19 a trenér Pauza reagoval time-outem. Dukla se ovšem už k závěrečnému náporu nenadechla a domácí svůj pětigólový náskok uhájili až do konce. Výsledek utkání, které nedohrál kvůli zranění v obličeji David Šůstek, se zastavil na 27:22. Za domácí střílel především Vančo (6 branek), v dresu Dukly se čtyřikrát trefili Šik, Lehocký a Syřínek.
Karviná nám tak beze zbytku oplatila rovněž pětigólovou porážku, kterou jsme jí v této sezoně doma uštědřili (32:27). Díky zisku dvou bodů přeskočili Moravané Brno a s 19 body se usadili na pátém místě tabulky těsně za Duklou, která má rovněž 19 bodů. První Plzeň měla volný los, ale odskočily nám druhé Lovosice, které remizovaly v Brně 22:22. Úspěšný byl i Jičín, který přesvědčivě zdolal Hranice 26:19.

vs
9.12.2023

Sestava a branky Karviné: Pyško, Schams – Vala, Meca O. 4, Meca R. 1, Pindej, Krahulec 1, Hanisch 2, Vančo 6, Drobek 3, Chudoba 3, Petrovský 3, Hardt 3, Paululik 1