HC Dukla Praha – HK A.S.A. Město Lovosice

sobota 23. února 2013 od 16:30 hod.

Do konce základní části Tipgames extraligy 2012/2013 zbývají pouhá čtyři kola a o postupujících do bojů o medaile není zdaleka rozhodnuto. Ve hře je stále osm týmů přičemž první Jičín a osmé Zubří dělí jen sedm bodů. Právě proto bude ostře sledované zejména utkání obhájců titulu z Valašska v Přerově a domácí střetnutí KP  Brno s Kopřivnicí. Oba týmy, které jsou aktuálně pod pomyslnou čarou oddělující elitní šestici od zbytku pole, se v případě vítězství mohou přiblížit na dostřel Karviné, která má v 19. kole volný los. Parádní podívanou slibuje také zápas Plzně s Hranicemi.
Za šlágr kola však lze bez rozmýšlení označit poslední domácí zápas Dukly v základní části. Na Ruzyň totiž přijedou Lovosice, které se letos netajily touhami po medailích.Pokud by extraliga skončila v tuto chvíli byli by severočeši se 21 body bronzoví. Na Duklu by pak zbyla bramborová medaile, protože na našeho sobotního soupeře ztrácíme na čtvrtém místě jeden bod. Podobně jako v případě střetnutí s Brnem z minulého týdne, které jsme nakonec zvládli, platí i tentokrát to, že výhra může znamenat skok na medailové příčky a prohra zase ohrožení postupu do bojů o medaile. Ve zbývajících kolech nás totiž čeká volný los a pak dva zápasy na kopřivnické a zuberské půdě.
Dramatický náboj zápas získává i díky tomu, že v dresu Lovosic nastoupí celá řada hráčů, kteří prošli Duklou. Pomineme-li Vladimíra Šumu, který se už přesunul do realizačního týmu Lovosic, a Milana Berku, od jejichž působení v Praze uplynulo už hodně času, najdeme v lovosické sestavě také Jakuba Škvařila, Pavla Chroustovského nebo jednoho z tahounů mistrovské sezony 2010/2011 Jana Landu. Nedávno zamířily z Prahy na sever Čech také mladé naděje Miloslav Sýkora a Josef Jonáš. Nutno ovšem podotknout, že Sýkora je lovosickým odchovancem.
V zatím posledním utkání zvítězila Dukla doma 20:16 nad KP Brno, kdy se v dobrém světle představili zejména gólman Petržala a pětigólový Vojtěch Šik. Lovosice naopak  utrpěly doma vysokou porážku 22:30 od Jičína, který se díky tomu vyšvihl na první místo. Nejlepším střelcem Lovosic byl v tomto zápase právě Josef Jonáš se čtyřmi brankami.

První vzájemné měření sil Lovosic a Dukly skončilo na podzim na severu Čech nerozhodně 22:22. O tom zda bude podobně vyrovnaná i sobotní odveta v Praze se můžete osobně přesvědčit v sobotu 23. února 2013  od 16:30 hodin v hale na Ruzyni nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM. Na všechny fanoušky se budeme těšit

vs
14.9.2019
Score: 30 - 28

Lineup

Subs