HC Dukla Praha – HK A.S.A. Město Lovosice 19:18 (10:9)

Třetí Lovosice, které do Prahy přijely s ambicemi na výhru, měly v tabulce o jeden bod výhodnější pozici než Dukla. Proto mohly pomýšlet minimálně na zopakování podzimní remízy 22:22, kterou v Lovosické hale Chemik zařídil pět sekund před koncem sólem přes celé hřiště Milan Kotrč. Tentokrát ovšem v Praze chyběl na hřišti jeden z tvůrců hry severočechů Jan Landa. Zápas sledoval jen z divácké tribuny a mohl tak dobře vidět dobrý výkon Josefa Jonáše, Jakuba Škvařila nebo Pavla Chroustovského, dalších exdukláků v sestavě hostů. Oba dva si připsali šest branek, a tak se spolu se Štěpánem Krupou stali nejlepšmi střelci zápasu, který byl ovšem na branky nesmírně chudý. Podobně jako minulý týden proti Brnu, padlo na Ruzyni i tentokrát méně než čtyřicet branek. Poslední domácí zápas v zákadní části nakonec skončil pro Duklu dobře. Za vítězství 19:18 si připsala dva body, přeskočila právě Lovosice a posunula se tak na třetí místo. Navíc se bodově dotáhla druhou na Plzeň, která nedokázala odčinit prohru s Jičínem z minulého týdne a prohrála doma s Hranicemi poměrně vysoko 22:28. Brána do nadstavbových bojů o medaile se nám tak výrazně pootevřela. Definitivně jí můžeme projít už v příštím kole v Kopřivnici.
Dramatické utkání, kterému vévodily obrany a oba brankáři, bylo vyrovnané už od začátku. Hned v první minutě šel na dvě minuty pykat lovosický Kolomazník a Lehockému se tak otevřela možnost vstřelit první gól v zápase. Na další trefu se čekalo až do páté minuty, kdy byl úspěšný Chroustovský. Dvěma brankami se blýskl i Josef Jonáš, a tak šli hosté v osmé minutě poprvé do vedení – 2:3. Jenže Šik vyrovnal na 3:3 a ani v následné přesilové hře za vyloučení Kotrče nedokázaly Lovosice odskočit. To se jim podařilo až při plném počtu hráčů. Nejprve dával na 4:5 Škvařil (11. minuta) a  po sérii dobrých zákroků Adamíka i Petržaly proměnil sedmimetrový hod Jonáš (4:6). Deset minut před koncem poločasu bylo opět vyrovnáno. Nejprve Jonáše napodobil úspěšnou sedmičkou Krupa a potom aktivní David Šůstek vystřelil stav 8:8. Do přestávky bylo k vidění ještě hodně ztrát míče na obou stranách a také dobrých zákroků obou gólmanů. Zato branky padly už jen tři. Ve 23. minutě proměnil Krupa další sedmičku, o tři minuty později srovnal na 9:9 Škvařil a ve 29. minutě stanovil konečný účet prvního poločasu na 10:9 Jakub Sviták.
Do druhé půle jsme si tedy mohli přenést jednobrankový náskok, který ovšem mohly Lovosice smazat, protože začínaly v útoku. Vyrovnání se jim podařilo ve 32. minutě z ruky Chroustovského, navíc byl vzápětí vyloučen Šůstek. Oslabení jsme ale ustáli. Kromě zásahů Petržaly a Adamíka totiž nebylo k vidění nic dalšího. Ve 35. minutě se do listiny střelců zapsal nejprve Kolomazník a po něm i Šůstek (11:11). Po úseku, ve kterém zvonily tyče na obou stranách se do vedení dostala Dukla. Povedenou trefou z křídla se při vyloučení Jonáše prezentoval Jakub Kastner (39. minuta 12:11). Na další branku museli diváci čekat až do 47. minuty, kdy vyrovnával Chroustovský na 12:12. Mezitím exceloval Petržala s Adamíkem, ten se vytáhl i proti sedmimetrovému hodu Štěpána Krupy. Tři úspěšné bloky si také připsal  Zdeněk Polášek. Mezi 48. a 50. minutou přišla možná rozhodující fáze utkání. Na Chroustovského vyrovnání zareagoval bleskově Kotrč, který využil své rychlosti, prolétl hřištěm a skóroval. Po ztrátě Lovosic přidal další gól Šůstek a když se po vynikající dlouhé přihrávce Tomáše Petržaly trefil i Jakub Sviták, vedli jsme poprvé v zápase o 3 branky (50. minuta 15:12). Trenér hostů Vojtěch Srba zareagoval oddechovým časem, po kterém se Lovisice dokázaly postupně dotáhnout až na rozdíl jediné branky. Byl to totiž opět Chroustovský, kdo v 56. minutě snížil na 16:15. Poslední čtyři minuty zápasu tedy slibovaly obrovské drama. Zdravé sebevědomí v nich prokázal Štěpán Krupa. I přesto, že předchozí sedmimetrový hod neproměnil, vzal si v 57. minutě míč a další sedmičkou poslal Duklu do vedení 17:15. Jenže Chroustovský bojoval a dalším gólem opět snížil (17:16). Góly Šůstka a Jonáše přiblížily oba týmy konci utkání, ale rozuzlení zápletky stále nepřicházelo. Nesmírně důležitou situaci ustál Štěpán Krupa. Sedmimetrový hod v 59. minutě proměnil ve svou šestou branku zápasu a přiblížil Duklu ke dvoubodovému zisku. V 60. minutě ještě vykřesal pro Lovosice naději svým snížením na 19:18 kdo jiný, než Pavel Chroustovský. Do konce utkání ovšem v tu chvíli zbývalo poměrně málo času. Pavel Pauza, který si takticky schoval oddechový čas až na úplný závěr, ještě využil možnosti svým svěřencům uddělit 32 sekund před koncem poslední taktické pokyny. Ty byly pravděpodobně správné, protože Dukla prakticky dohrála zápas v útoku. Když se Lovosice dostaly k míči, nezbyl jim ani čas potřebný k přeběnutí na útočnou polovinu hřiště, a tak se po velmi dramatické koncovce radovala Dukla z vítězství 19:18.

vs
14.9.2019
Score: 30 - 28

Lineup

Subs


Sestava a branky Lovosic: Šálek, Adamík – Krahulík, Sýkora, Motl, Brecko, Havlovec, Chroustovský 6, Klimt, Berka, Škvařil 4, Jonáš 6/4, Kolomazník 2