V jarní části soutěže nás v prvním kole čekal Frýdek-Místek. Tomuto soupeři jsme měli co oplácet. Prohra na jeho hřišti odstartovala náš nepříliš vydařený podzim.
Do utkání jsme vstoupili více než dobře. Dobrá obrana a spolehlivý výkon brankáře Filipa nám umožňoval dávat laciné branky z rychlých útoků. I v postupném útoku jsme si dokázali vytvářet dobré šance a hlavně je proměňovat. Do poločasu jsme tak vedli 21:9. O poločase jsem nabádal hráče k tomu, aby nepodlehli uspokojení a pokračovali v předváděném výkonu. Druhý poločas byl ve stejné režii. Dobrá obrana, spolehlivý výkon druhého brankáře Rady a proměňování šancí nakonec přineslo jednu z největších výher 45:18! K tomu nelze nic než všem hráčům poděkovat.

K druhému utkání jsme zajížděli k favoritovi tohoto ročníku, kterým je tým Kopřivnice. Do této doby přišla pouze o 2 body a je to tým který aspiruje na titul. My jsme však chtěli dokázat, že také patříme mezi špičku. I přes marodku (pouze s 9 hráči do pole a 1 brankářem) jsme však utkání začali velmi dobře. Opět jsme slušně bránili a dařil se nám rychlý útok. Postupně jsme si vytvořili mírný náskok 5:2, později také 10:6 a 14:9. Jenže v poslední desetiminutovce jsme opět udělali několik zbytečných technických chyb, neproměnili jsme několik šanci a soupeř toho pochopitelně využil. Do poločasu dokázal otočit skóre na 20:19 ve svůj prospěch.
I začátek druhého poločasu měli domácí lepší a začali se nám vzdalovat. Vedli 23:19. Zhruba  po deseti minutách druhého poločasu jsme zlepšili obranu a hlavně jsme začali proměňovat. Postupně jsme dotahovali a dokázali jsme otočit vývoj utkání v náš prospěch – 28:26. V utkání se začala projevovat lepší fyzická připravenost našich hráčů. Také velmi pomohla podpora našich mladších dorostenců a mužů, kteří nám v hledišti po svých odehraných utkáních vytvořili slušný divácký „kotel“.  Hráči pookřáli a doslova vydřeli velmi cenné body a dokázali, že mezi špičku patříme. Nakonec si odvážíme vítězství 34:30.
Doufám, že budeme v tomto trendu pokračovat. Opět se nedá nic jiného než všem hráčům poděkovat a to hlavně za bojovnost, nasazení a touhu po vítězství.

Farář Pavel – trenér