Předposlední kolo základní části Tipgames extraligy se hraje bez Dukly, která má volný los. I přesto tento víkend přináší pro fanoušky Dukly zajímavá utkání. Kromě druholigového B-týmu a dorosteneckých soutěží totiž hrají svá utkání všechna ostatní extraligová družstva.
Právě jejich zápasy opět o trochu víc vyjasní složení pětice soupeřů, kteří si s námi zahrají o medaile. Na hraně postupu dosud balancovaly týmy Brna a mistrovského Zubří. Jejich sobotní sobotní vzájemný duel měl napovědět, kdo si udrží naději a čí šance spadnou na minimum. Po cenné výhře 21:24 se nakonec raduje úřadující mistr. O jeho definitvním osudu se tedy rozhodne až  za týden, kdy na valašskou horkou půdu pojede Dukla. Zajímavý výsledek přineslo i střetnutí poslední Kopřivnice s Lovosicemi. Domácí, kteří si byli vědomi sestupového ohrožení, sebrali severočechům bod za remízu 25:25. I jeden bod ovšem Lovosicím stačí na to, aby měly jistotu postupu. Horní šestku si ve třetím sobotním utkání zajistila i Plzeň. Stačila jí na to domácí výhra nad trápícím se Frýdkem – Místkem v poměru 33:28. Utkání přihlížela také házenkářská megastar Filip Jícha.
V 21. kole se ještě odehrají dva zápasy. Přímý televizní přenos bude patřit duelu Karviná – Hranice. Ten také napoví více o tom, kdo obsadí dvě zbylá postupová místa. Karviná totiž potřebuje zvítězit, aby měla v posledním kole svoji budoucnost ve vlastních rukou, Hranicím stačí k jistotě postupu bod. Méně dramatu pravěpodobně nabídne zápas Přerova s Jičínem. Ať totiž dopadne jakkoli, s pořadím výrazně nezamíchá. Jičín totiž zatím extraligu bezpečně vede, Přerov by se naopak i v případě vítězství musel obávat o setrvání v soutěži.

HC Dukla Praha B – TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 33:22 (16:12)
Po těsné prohře v Třeboni potřeboval B-tým bodovat, aby si udržel dobrou pozici pro útok na první místo ve 2. lize JZČ a tím pádem i na případný postup do 1. ligy. Tomu odpovídalo i složení. Nastoupili totiž i hráči ostřílení extraligou například Tomáš Suchý, Zdeněk Polášek nebo Jan Syřínek. Dobrá agresivní obrana přinesla ovoce v podobě rychlého vedení. Hosté dokázali během prvních dvaceti minut vstřelit jen pět branek a tak se zrodil ve 21. minutě sedmibrankový náskok. Jenže naši hráči podlehli uspokojení, polevili v defenzivě a během posledních deseti minut první půle dovolili soupeři prostřelit Tomáše Suchého hned sedmkrát. I přesto svítilo o přestávce na světelné tabuli 16:12 pro domácí. Jan Petružela totiž proměnil sedmimetrový hod nařízený těsně před pauzou.
Ve druhé půli už Dukla žádné drama nepřipustila. Opět zpřesnila obranu, začala pěti góly v řadě, čímž odskočila na 21:13 a bylo takřka rozhodnuto. Michal Šimánek navíc v brance čaroval proti sedmimetrovým hodům soupeře a doháněl hráče Ledče téměř k zoufalství. V posledních deseti minutách se zápas, který už měl vítěze, jen dohával. Na závěr jsme navíc předvedli házenkářskou parádu, když Jan Syřínek s Janisem Aliapuliosem předvedli bezchybnou „nahazovačku“ a stanovili tak konečné skóre na 33:22. Dukla“B“ je tak v tabulce zatím první, ale druhá Košutka má dva zápasy k dobru.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 6, Petružela 7, Pugliese, Aliapulios 5, Syřínek 4, Urban, Tsunaev 2, Reichl 3, Šimůnek 5, Polášek 1

HC Dukla Praha – TJ Polanka 42:19 (19:10)
Starší dorostenci potvrdili dobrou formu. V zápase proti poslední Polance si otevřeli střelnici, a tak není divu, že na Ruzyni zasvítila „čtyřicítka“. Dobrá obrana, rychlé útoky a proměňování šancí vyústily do poločasu v devítibrankový náskok. Ten ve druhé půli i díky dobrému výkonu brankářů narůstal a zastavil se až na pro Polanku hrozivě vypadajících 42:19. Deseti góly se blýskl Filip Bradáč, střelecky se dařilo i Jeníčkovi, Pínovi, Pipasikovi a Kuklíkovi. Dukla tedy v 1. lize staršího dorostu drží za triem Karviná, Kopřivnice, Zubří se svými 17 body čtvrté místo.

Sestava a branky Dukly: Rada, Filip – Pipasik 5, Pína 6, Bradáč 10, Martiška 3, Charvát 2, Stárka 2, Řežábek 1, Pícha 1, Jeníček 5, Šigut 2, Kuklík 5

HC Dukla Praha – ČZ HBC Strakonice 1921 42:34 (22:18)

Sestava a branky Dukly: Zavázal – Šelmeci, Myslbek 1, Burdátš, Viktora 1, Padělek, Kývala 3, Voříšek 2, Březina 7, Makovec 2, Krouský 5, Chmelík 3, Mubenzem 13, Kalous 5