Rozluštění dramatické ligové zápletky přineslo až poslední kolo základní části Tipgames extraligy. Na prvním nepostupovém místě skončila Karviná, pro kterou tedy sezona skončí velkým zklamáním. Ke zmaru nejúspěšnějšího týmu novodobé české házené bohužel přispěla i prohra Dukly na půdě úřadujícího mistra ze Zubří.

O poslední volnou příčku totiž bojovalo na dálku právě Zubří s Karvinou a byli to Valaši, kdo neměl budoucnost ve svých rukou. Museli totiž porazit Duklu a doufat v prohru Karviné v Jičíně. Obojí se nakonec stalo, a tak může loňský mistr i nadále živit myšlenky na medaile.
Dukla půjde do nadstavby, v níž se o medaile utká s Jičínem, Lovosicemi, Hranicemi, Plzní a Zubřím, ze čtvrtého místa s pětibodovou ztrátou a vedoucí Jičín. Podle slov kapitána Tomáše Petržaly jde o zklamání. Pražskému deníku totiž řekl:  „Nejsme spokojeni. V jarních utkáních jsme opět nedokázali bodovat na hřištích soupeřů z první osmičky. Pohled na tabulku nás tedy nemůže těšit, navíc jsme vypadli i z Českého poháru.“
Na druhou stranu ovšem na Dukle mají zkušenost se sezonou 2010/2011, ve které se šlo do bojů o medaile rovněž ze čtvrtého místa. Ztráta byla tehdy čtyřbodová, ale po spanilé jízdě nadstavbou nakonec brala Dukla po 16 letech zlato.
Při nesmírné vyrovnanosti postupujících týmů tedy určitě můžeme pomýšlet na medaile i nadále. Vždyť na zatím bronzové Hranice ztrácíme jen bod, na druhé Lovosice pak body dva. Trenéři mají téměř měsíc na to, aby zmobilizovali síly a tým takticky připravili. Hráči zase mohou doléčit veškeré šrámy a zbavit se únavy. Boje v nejvyšší soutěži totiž budou pokračovat až za měsíc. Prvním soupeřem nám budou Hranice, kde se pokusíme prolomit zatím nepříznivou bilanci. V této sezoně jsme tam totiž nebodovali ani v extralize, ani v poháru.

Gumárny Zubří – HC Dukla Praha 25:22 (12:11)
Zubří mělo v zápase o všechno od začátku mírně navrch, ale žádný větší náskok si nevybudovalo. Největší zásluhu na tom měl brankář Tomáš Petržala, který jen v prvním poločase vychytal střelcům soupeře hned pět sedmimetrových hodů. Ani to však na poločasové vedení nestačilo. Domácí šli do druhé půle s jednobrankovým náskokem 12:11.
Ve druhé půli se nám podařilo dvakrát vyrovnat (16:16 a 17:17), ale potom si Valaši vzali jednogólový náskok zpět. Nepomohla nám ani častá dvouminutová vyloučení. Za celý zápas jsme pykali sedmkrát, zatímco soupeř jen dvakrát. Vyrovnat nám úřadující mistři už nedovolili. O osudu utkání ovšem rozhodla až poslední pětiminutovka, na jejímž konci svítil k radosti 1100 diváky napěchované haly stav 25:22.

vs
21.4.2019
Score: 33 - 29

Lineup

Subs


Sestava a branky Zubří:  Koleček, Orság – Šlachta, Horut 1, Randýsek 1, Šustáček 1, Bechný 5, Večeřa 1, Václav 4, Dědek 3, Pernica, Mičkal 4, Aspridis 2, Trifunovič 3