TJ Košutka – HC Dukla Praha B 20:25 (13:11)

Veledůležitý zápas s průběžně první Košutkou nakonec náš B-tým zvládl a poskočil do čela tabulky 2. ligy mužů (JZČ). Dosud vedoucí západočeši ale měli právem velké ambice. Vždyť ze 13 předchozích utkání jsme je dokázali porazit jen my a jejich „soused“ ze Starého Plzence.
„Béčko“ Dukly nastoupilo do utkání posílení o některé kolegy z „A-týmu“, který se den předtím představil v Zubří. Jmenovitě šlo o spojky Jakuba Svitáka, Zdeňka Poláška a Jana Syřínka na spojkách a také o brankáře Tomáše Suchého. Ještě před zápasem ovšem musel kvůli zranění odstoupit Ondřej Šimůnek, a tak jsme nastoupili jen s 10 hráči do pole.
Nasazení a odhodlání i tak od začátku ukazovalo na to, že si Dukla přijela pro dva body a čelo tabulky. Agresivní a přesná obrana znamenala málo obdržených branek a možnost rychlého přechodu do útoku. Už po devíti minutách jsme vedli 2:5, ještě v 16. minutě to bylo 5:9. Naši hráči ale byli snadným ziskem pohodlného náskoku nejspíš zaskočeni, polevili a dlouhých 7 minut nedokázali skórovat. Na vyrovnání domácích z 23. minuty (9:9) jsme ještě dokázali dvěma brankami odpovědět, ale  na čtyřgólovou šňůru Košutky z rozmezí 26. až 30. minuty  jsme reagovat už nedokázali. Do šaten jsme tedy odcházeli s dvoubrankovou ztrátou za stavu 13:11.

Ani úvod druhé půle nenaznačoval brzký obrat. Naopak. Ve 36. minutě domácí vedli 15:12 a mohli začít pomýšlet na bodový zisk. Jenže návrat k úspěšné taktice spočívající v precizní obranné činnosti se vyplatil. Během pouhých šesti minut (36. až 42. minuta) jsme pěti góly v řadě, které pokaždé vstřelil někdo jiný, strhli vedení na naši stranu (15:17). Blýskl se i brankář Šimánek, který zlikvidoval v pravý čas sedmimetrový hod. Dalších šest minut pak branka nepadla a následná čtyřgólová smršť mezi 20. a 23. minutou znamenala, že jsme vedli už 21:16 a domácím na korekci příliš času nezbývalo. To se v závěru potvrdilo, a tak Jakub Sviták a Michal Roman pečetili naši výhru 20:25 a zisk dvou bodů, které nás posunuly do čela tabulky.
Gólově se za Duklu nejvíce prosadil Zdeněk Polášek, který skóroval šestkrát, následoval jej Jan Syřínek s pěti góly. Za domácí se trefil sedmkrát Petr Valenta a šestkrát Michal Liška.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 3, Petružela 1, Polášek 6, Pugliese, Aliapulios 3, Roman 2, Syřínek 5, Urban, Tsunaev 1, Šimůnek, Sviták 4
Sestava a branky Košutky: Kolařík, Brož – Kulíšek, Friedrich, Valenta 7, Liška 6, Uhlář, Král 2, Fronk 2, Václavík, Voves, Žilák 2, Jurina 1, Janoušek

Již v sobotu čeká náš B-tým další nebezpečný soupeř v boji o postup do 1. ligy. Do Prahy totiž přijede Sezimovo Ústí, které sice na Duklu ze 6. místa ztrácí tři body, ale na druhou stranu má k dobru odložený zápas právě s Košutkou. V Sezimově Ústí jsme navíc na podzim prohráli 23:21 a na dlouhou dobu jsme také přišli o Vojtu Bělohlava, který si v tomto zápase poranil koleno. Tento duel, po kterém bude následovat třítýdenní přestávka, tedy určitě nabídne důstojnou alternativu za extraligu, která nyní čeká na start nadstavby. Zápas Dukly B se Sezimovým Ústím začíná v sobotu 23. března v 10:00 v hale na Ruzyni.

-red-