HC Dukla Praha „B“ – Spartak MAS Sezimovo Ústí 35:18 (21:7)

Další silný soupeř čekal Duklu B v 16. kole druhé ligy. Přestože má extraliga ještě tři týdny přestávku před nadstavbovou částí, nedopřáli si někteří hráči A-týmu volný víkend a přišli posílit B-tým v domácím souboji se Sezimovým Ústím. Očekávalo se vyrovnané utkání. Vždyť na podzim jsme na jihu Čech prohráli 23:21 a Sezimovo Ústí mělo s pouhými 292 obdrženými brankami zdaleka nejlepší obranu v soutěži.
Jenže realita na hřišti byla úplně jiná. Zápas jsme od začátku ovládli precizní obranou a úspěšnými přechody do rychlých útoků. V dobrém světle se předvedl jak brankář Suchý, který spolehlivě likvidoval střelecké pokusy soupeře, tak Jakub Sviták, který prokazoval přehled a rozděloval přesné přihrávky spoluhráčům do vyložených šancí. Po necelých deseti minutách jsme vedli 5:1 a pětibranková šňůra mezi 12. a 17. minutou znamenala dokonce vedení 10:2. Střeleckou smršť zastavila až poločasová přestávka. Jenže to už bylo skóre 21:7 a o osudu utkání bylo dávno rozhodnuto.
Ve druhé půli jsme sice i nadále výborně bránili, ale polevili jsme v koncovce. Neproměnili jsme hodně šancí, ale ani to nepřineslo sebemenší komplikace. Sezimovo Ústí totiž bylo bezzubé v útoku. Ve 43. minutě jsme vedli 26:10, deset minut před koncem pak 29:12. To už v naší brance předváděl svoje umění Michal Šimánek, v poli se zase protočili všichni hráči a každý se zapsal alespoň jedenkrát do střelecké listiny. Konečný výsledek 35:18 znamená první místo v průběžné tabulce soutěže (25. bodů), druhá Košutka už sice ztrácí 4 body, ale stále má dva zápasy k dobru.
I druhá liga si nyní vybere třítýdenní přestávku. Hráči B-týmu se po ní znovu představí v zápase proti silnému soupeři. V neděli 14. dubna totiž nastoupí na půdě Talentu Plzeň „B“.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 1, Petužela 7, Tesař 2, Pugliese 2, Aliapulios 4, Roman 4, Syřínek 4, Urban 1, Tsunaev 1, Reichl V. 4, Pína 3, Sviták 2

Sestava a branky Sezimova Ústí: Janků, Radimecký – Štěch 4, Hladký, Vincenc 1, Havel 3, Zůbek 1, Kejval, Sechovec 4, Bláha P. 3, Bláha M. 2

1. liga staršího dorostu: HC Dukla Praha – HC Zlín 33:20 (18:10)
1. liga mladšího dorostu: HC Dukla Praha – KP Brno X:X  (X:X)