Přestávka mezi základní částí extraligy, po jejímž konci Dukla figuruje na průběžném čtvrtém místě, a nadstavbovými boji se chýlí ke konci. I když se extraliga nějakou dobu nehrála, o kvalitní házenou nebyla nouze. Do finále dospěl Český pohár mužů, ve kterém  nakonec triumfovaly Hranice. Ty dokázaly smazat jednogólové manko z utkání v Jičíně a po přesvědčivé výhře 27:22 v domácí odvetě si poprvé v historii připsaly vítězství v této soutěži.
Kromě poháru se v Praze odehrál tradiční Prague Handball Cup. V ročníku s číslovkou 2013 si nevedla špatně ani družstva Dukly. Starší dorostenci skončili třetí. Poté co v semifinále nestačili na francouzský tým Pole Espoir Nimes zvítězili v utkání o třetí místo nad estonským soupeřem Polva Käsipalliklubi 17:16 a připsali si tak cenný úspěch v silné mezinárodní konkurenci. I mladší žáci Dukly hráli nakonec o třetí místo, ale starší dorostence nenapodobili. Chorvatskému RK Karlovac totiž podlehli 22:18 a celkově byli čtvrtí. V semifinále to byl rovněž chorvatský klub, který naše žáky vyřadil. S RK Dubrava Zagreb skončilo utkání 14:12. Čtvrté místo ovšem znamená pro naše mladé talenty velký příslib do budoucna, mohli si totiž vyzkoušet, že mohou úspěšně měřit síly i se soupeři ze zahraničí (podrobnosti čtěte zde).
Třetí házenkářskou událostí, která vyplnila ligovou přestávku byl reprezentační dvojzápas s Německem v rámci kvalifikace o ME 2014. Národní tým nejprve potěšil Brno, když favorizované Němce porazil 24:22, ale víkendová odveta v Německu dopadla opačně. Domácí mají navíc díky vítězství 28:23 lepší bilanci ve vzájemných utkáních. I přesto mají naši reprezentanti postup na šampionát ve svých rukou. K splnění cíle jim totiž stačí zvítězit ve zbývajících dvou duelech v Izraeli a s Černou Horou a nemusejí se ohlížet ani na výsledky soupeřů.
Do cíle dospěla také ženská interliga. Házenkářky Mostu v předehrávce posledního kola nedaly šanci dotírajícím Michalovcům. V Šaľe zvítězily 29:20 a braly triumf v Česko – Slovenské soutěži. O tom, kdo bude brát mezi ženami český mistrovský titul se rozhodne v nadstavbě.

Nadstavbu, která se rozběhne o víkendu 13. a 14. dubna, začne Dukla na půdě čerstvého držitele Českého poháru – Cementu Hranice. Podrobnější informace o tomto utkání přineseme v samostatném článku.