Cement Hranice – HC Dukla Praha 25:25 (13:13)

Po dlouhé přestávce se mohli fanoušci házené těšit na vyvrcholení letošní extraligové sezony. Nadstavbová část, v níž každý z týmů odehraje 10 utkání začala o uplynulém víkendu.
Prvním soupeřem byl Dukle Cement Hranice na jehož palubovce nedokázali naši hráči bodovat ani v lize, ani v poháru. Moravané navíc dokázali získat historicky první triumf v Českém poháru a byli na vítězné vlně. Zápas přesto neměl jasného favorita a to se potvrdilo i v utkání, které přímým přenosem vysílala Česká televize.

Dukla začala lépe a také díky výborně chytajícímu Petržalovi si vybudovala do 12. minuty čtyřbrankový náskok (4:8). Ten se jí i přes timeout domácích podařilo udržet po většinu prvního poločasu. Jenže posledních pět minut prvního dějství vyšlo mnohem lépe Hranicím. Kučerka zlikvidoval Krupův pokus ze sedmimetrového hodu a Stržínek trefou pět sekund před přestávkou stanovil nerozhodné skóre 13:13.
Ve druhé půli už žádný z týmů nedokázal výrazněji odskočit. Hranické střelecky drželi zejména Rachač se Stržínkem, kteří dohromady vsítili patnáct branek, na straně Dukly se dařilo Kotrčovi a Kastnerovi. Každý z nich zaznamenal 5 gólů. Zápas se také vyznačoval velkým počtem dvouminutových trestů, rozhodčí jich udělili celkem 19, z toho 11 hráčům Dukly.
Ještě pět minut před koncem to vypadalo, že má Dukla velké problémy. Prohrávala totiž 24:22. Třemi brankami v řadě se jí ovšem podařilo otočit, jenže Stržínek dokázal vyrovnat. V dramatické koncovce podržel spoluhráče brankář Suchý, který kryl pokus Tomáše Galuse. V protiútoku už zbývalo na rozhodující úder málo času, přesto se Milan Kotrč pokusil vsítit vítězný gól. Hraničtí obránci si jej ovšem dobře pohlídali a tak jeho střela Kučerku neohrozila. Díky remíze 25:25 odvezla Dukla z palubovky Cementu Hranice jeden bod, který jí zaručil setrvání na čtvrtém místě průběžné tabulky se ztrátou jediného bodu na bronzovou pozici a dvoubodovým mankem na druhé místo, které aktuálně drží Lovosice.

Nadstavba pokračuje druhým kolem už ve středu 17. dubna. Dukla se opět představí na hřišti soupeře. Tentokrát ji čeká aktuálně šestý celek extraligy – Zubří. Valaši do nadstavby proklouzli na poslední chvíli na úkor rivala z Karviné a rozhodně nechtěli být v soutěži do počtu. První kolo se jim ovšem nevydařilo zcela podle jejich představ, protože v Jičíně podlehli vysoko 29:19. Úřadující mistři budou ovšem chtít využít domácího prostředí a zopakovat výsledek z posledního kola základní části, kdy se jim podařilo Duklu doma porazit 25:22. Dukla naopak pojede na Valašsko odčinit porážku, utlumit myšlenky Zubří na medaile a zároveň ohrozit třetí Hranice, které budou bojovat o body v Plzni.