Kromě mužských a dorosteneckých týmů měli o víkendu soutěžní program i starší žáci Dukly. Dařilo se jim velmi dobře, protože v 5. kole žákovské ligy starších žáků v Liberci zvítězili, když v posledním kole porazili Karvinou 18:14. Pro webové stránky navíc realizační tým připravil článek,  který přinášíme níže…

Turnaje se zúčastnily týmy: Dukla Praha 6, OKD Karviná A, HC Baník Most, Liberec Handball, TJ Sokol Nové Veselí

V prvním zápase jsme se potkali s týmem TJ Nové Veselí, po vyrovnaném zápase jsme nakonec zvítězili  15:14, kdy v poslední vteřině vstřelil vítěznou branku Matěj Janotka. Střelecky se v tomto zápase prosadili: Litera, Janda, Režnický, Šmíd, Janotka 6, Patzel.

V dalším utkání jsme se podruhé v soutěži setkali s HC Baníkem Most. V minulém kole jsme s tímto týmem jen remizovali, tentokrát jsme ovšem jasně zvítězili 23:16. Nejlepšími střelci byli: Patzel 8, Janda 4, Režnický 4, Janotka 3

Třetí zápas jsme sehráli s domácím týmem Handball  Liberec. Tentokrát jsme si připsali přesvědčivou výhru 31:17. Střelecky se prosadili i hráči, kteří byli na střídačce: Litera 3, Janda 2, Štefanič, Lukáš 1, Režnický 1, Charvát 3, Šmíd 2, Šlehobr 1, Janotka 8, a nejlepší střelec Patzel 10.

V posledním utkání na sebe narazily týmy, které v turnaji ještě neprohrály. Čekal nás tým Karviné. Už skóre v poločase ukazovalo, že vyhrajeme i počtvrté, což se nakonec potvrdilo.Celkově skončil zápas 18:14 v náš prospěch. Nejvíce se o to zasadili: Patzel 5, Janotka3, Janda3, Režnický 3.

S celkovým skóre  87:61 jsme postoupili do posledního kola před konáním finále letošního ročníku žákovské ligy starších žáků.

Gratulujeme všem hráčům i trenérovi. Rodičům děkujeme  za podporu a dopravu, kterou na turnaje zajišťují.

 Jitka Literová