Na „anglický systém“ víkend – středa – víkend si musí přivyknout extraligové týmy bojující o medaile i o záchranu. Ve středečním druhém kole nadstavby jsme chtěli navázat výhrou na úvodní remízu v Hranicích. Jenže na půdě úřadujícího mistra jsme po boji prohráli o jedinou branku 26:25. Zubří se na nás díky dvoubodovému zisku dotáhlo a srovnalo krok také s Plzní, která nezvládla domácí duel s Hranicemi. Všechny tři týmy na 4-6. místě tedy mají shodně 26 bodů. Díky cenné výhře 21:20 nad Lovosicemi se do samostatného úniku na čele tabulky pustil Jičín. Vede už o 5 bodů. Druhé Hranice mají 29 bodů a třetí Lovosice o bod méně. Ztráta na medailové pozice je tedy v tuto chvíli dvoubodová.

V Zubří si domácí vybudovali už v prvním poločase pětibrankové vedení. Střelecky se dařilo černohorské spojce Trifunovičovi, v sestavě se nečekaně objevil také Jozef Hanták, který se na nadstavbu vrátil na Valašsko z Polska. To Dukla se kromě zraněného Mráze musela obejít také bez Davida Šůstka a Petra Ramse. Absence i nevýrazný výkon byly příčinou poločasové ztráty 14:9. Ta se navíc na začátku druhého dějství ještě navýšila a vypadalo to, že je o vítězi rozhodnuto. Jenže naši hráči ukázali bojovnost a touhu zvítězit. I když ještě 7 minut před koncem prohrávali o 4 branky, dokázali rychle korigovat, donutit Zubří vybrat si time-out a poté se Valachům přiblížit na rozdíl jediného gólu. Střelecky se prosadilo zejména trio Šik, Piskač, Lehocký, když každý z nich vstřelil 4 branky. V dramatické koncovce zápasu dokonce dokázala Dukla srovnat na 24:24 a posléze i na 25:25, ale na 26. gól domácích už nestihla odpovědět včas. Poslední branka padla až po vypršení hrací doby, a tak se po výsledku 26:25 radovali z dvoubodového zisku Zubřané.

vs
9.3.2019
Score: 28 - 26

Sestava a branky Zubří: Orság, Koleček – Šlachta, Douda 1, Horut, Šustáček 3, Bechný 3, Václav 5, Dědek 3, Hanták 3, Pernica, Mičkal, Poloz, Trifunovič 8

V sobotu 20. dubna se v tradičním hracím čase od 16:30 poprvé v nadstavbě představíme na domácím hřišti. Hostit budeme pátou Plzeň, která stejně jako my dokázala získat jeden bod v prvním kole nadstavby (v Lovosicích za remízu 26:26) a připsala si rovněž jednu prohru (s Hranicemi 22:25). Vítěz se udrží v kontaktu s medailovými příčkami, poražený si zkomplikuje situaci. Zveme všechny fanoušky, aby přišili podpořit Duklu v nejdůležitější části sezóny a zpestřili si víkend špičkovou házenou.

-red-