Pouhá čtyři kola zbývají do konce všech skupin druhé ligy. Ve skupině Jihozápadní Čechy, v níž bojuje o prvenství a možnost postupu do 1. ligy i náš B-tým je čelo tabulky nesmírně vyrovnané.

Talent Plzeň „B“ – HC Dukla Praha „B“ 26:25 (11:12)
Před týdnem naši hráči nastupovali na půdě Talentu Plzeň „B“, který rovněž bojuje o nejvyšší umístění, s vědomím, že náš největší soupeř z Košutky nečekaně podlehl Bohemians. Vítězství by nám tedy umožnilo osamostatnit se na prvním místě. Museli jsme se ovšem obejít bez několik hráčů, kteří plnili extraligové povinnosti. Začátek zápasu se nám nevyvedl, neproměňovali jsme šance a už v 8. minutě jsme prohrávali 5:1. Zlepšená obrana podpořená výkonem brankáře Šimánka i vyšší střelecká úspěšnost ovšem znamenaly, že jsme postupně snižovali náskok domácích. Už ve 24. minutě jsme dokázali vyrovnat, když se trefil Vít Reichl. Domácí ještě stačili odskočit na 11:9, ale třemi góly za sebou v rozmezí 27. a 30. minuty jsme dokázali otočit na 11:12 a získat tak špatně rozehraný první poločas ve svůj prospěch. Ve druhém poločase jsme stihli do 38. minuty vybudovat náskok 14:17, ale soupeř už ve 45. minutě vyrovnal na 18:18. Od té doby žádný tým neodskočil na více jak dvougólový rozdíl. V 57. minutě Plzeň zvýšila na 26:25 a protože za poslední tři minuty už žádná branka nepadla, byl tento gól pro Talent „B“ vítězný. Na prvním místě jsme se tedy nejen neosamostatnili, ale umožnili jsme dalším týmům dotáhnout se blíž a pomýšlet a ohrožení vedoucí dvojice, kterou s Košutkou tvoří právě náš tým.

Sestava a branky Dukly: Šimánek, Lešák – Kern 3, Petružela 9, Pugliese, Aliapulios 3, Roman 1, Urban, Tsunaev, Reichl 3, Šimůnek 5, Pína 1, Charvát

HC Dukla Praha „B“ – Sokol Vršovice 27:22 (17:13)
Se snahou odčinit prohru z Plzně jsme v domácím prostředí nastoupili proti Sokolu Vršovice, kterému patřila průběžná osmá příčka. Nebylo ovšem radno soupeře podcenit. Vždyť dokázal porazit Sezimovo Ústí nebo Třeboň a i nás v prvním vzájemném duelu celkem potrápil. Že nepůjde o jednoznačnou záležitost se v potvrdilo v prvním poločase. Vršovice hrály trpělivě, v útoku strávily hodně času a dokázaly si vypracovat brankové příležitosti. Těžily také z dobré spolupráce s pivotem. My jsme dlouho čekali na zisk míče a mnohdy jsme jej opět ukvapeně odevzdali soupeři nebo nepřesně vystřelili. I přesto jsme se už ve 12. minutě dostali do vedení 7:4. Vršovice ale dvěma góly korigovaly a i v dalším průběhu 1. půle se nám držely na dostřel. Ve 26. minutě například snížily na 14:12. Poslední dvě minuty před přestávkou ovšem patřily nám. Trefil se jak Vít Reichl, tak Jan Syřínek a díky tomu jsme do druhého poločasu měli k dobru čtyřgólový náskok (17:13).
Ani ve druhém dějství jsme příliš nezlepšili hru. Zejména v obranné činnosti se vyskytovaly chyby, které dokázal soupeř trestat. Ve 38. minutě se nám dokonce dokázaly Vršovice přiblížit na rozdíl jediného gólu 21:20. Šňůra tří branek mezi 21. a 23. minutou o které se postarali Petružela ze sedmimetrového hodu (celý zápas proměňoval trestné hody spolehlivě), Šimůnek a Aliapulios, nám vrátila čtyřbrankový náskok. Tento únik se později ukázal jako rozhodující. I přesto, že jsme dohrávali bez Jana Syřínka, který viděl za tři dvouminutové tresty červenou kartu i bez Ondřeje Šimůnka, který dostal červenou kartu dokonce přímo, nedokázal soupeř najít síly na odpověď. Za posledních 12 minut zápasu skórovaly Vršovice jen dvakrát. To rozhodlo o našem vítězství v poměru 27:22 a dvou bodech, které nám zajišťují setrvání v čele tabulky

Sestava a branky Dukly:  Suchý, Šimánek – Kern 2, Petružela 8, Aliapulios 4, Syřínek 7, Roman, Urban, Tsunaev 2, Recihl 3, Šimůnek 1, Charvát, Kuklík