Dukla – Jičín 23:23 (9:14)

V sobotu 20. dubna jsme na domácí půdě hostili tým Jičína. K naší již tak velké marodce (Filip, Bradáč, Pícha, Řežábek) přibyl ještě Jeníček, a tak jsme museli doplnit sestavu hráči z ml. dorostu (Březina, Mubenzem, Kalous).

Začátek utkání byl vyrovnaný. My jsme dobře bránili a dokázali jsme si vytvářet střelecké příležitosti. Jenže ty jsme neproměňovali. Tentokrát byla na vině i smůla v podobě tyčí. Hráči pod dojmem této situace přestali hrát naši hru a začali produkovat systém jeden na jednoho a do proskoků, který nám nefungoval. Soupeř toho využil a do poločasu odskočil na 14:9.

O přestávce jsem hráče nabádal k tomu, aby se nebáli střílet z větší vzdálenosti a neustupovali od naší hry. Přibližně v polovině druhého poločasu jsme postupně začali umazávat náskok. V rozmezí 15-23 min. jsme dokázali vstřelit 5 branek a soupeř naopak neskóroval a tak byl stav 20:20. Pak jsme dokázali i několikrát ubránit. Jenže zbrklost a nedisciplinovanost v útoku nás připravovala o možnost jít do vedení. Nakonec jsme v poslední minutě zachraňovali alespoň bod. V tomto stavu družstva to byl, zejména v druhém poločase, výkon, který ukazuje, že jsme stále schopni vyhrávat. Doufejme, že si to hráči uvědomili a budeme bodovat i nadále. V neděli 28. dubna nás čeká silné Zubří. Jelikož jsme vyhověli jejich žádosti a přeložili utkání, dá se předpokládat, že přijede v kompletní sestavě i s hráči z extraligy. I proto bude důležité jak naši kluci k utkání přistoupí. Rozhodně bychom nechtěli doma přijít o body.

Pavel Farář – trenér