HC Dukla Praha „B“ – TJ JM Chodov „B“ 35:20 (19:8)

Jen čtyři kroky zbývaly před uplynulým víkendem B-týmu k tomu, aby triumfoval ve své skupině 2. ligy. První krok jsme podle očekávání udělali snadno. Soupeřem nám byl předposlední Chodov „B“, který z předchozích 18 zápasů dokázal zvítězit pouze třikrát a se šesti body mu patří předposlední příčka. První vzájemný zápas na Chodově jsme navíc ovládli v poměru 18:31.
I přesto neponechali trenéři nic náhodě a do sestavy zařadili hned tři hráče, kteří dopoledne nastoupili k extraligovému utkání v Jičíně (Suchý, Sviták, Syřínek).

Herní převaha se projevila od začátku. Obrana pracovala dobře a nedávala hostům moc šancí k zakončení. Střely, které přesto prošly až k naší brance, většinou zastavil brankář Suchý. Využívali jsme také možnosti těžit z rychlých protiútoků do nepřipravené obrany, střelecky se dařilo Ondřejovi Šimůnkovi. Už zhruba po čtvrtině utkání bylo jasné, že se žádné drama konat nebude. Poločasový výsledek 19:8 to jen potvrdil.
Ve druhé půli se na hřiště dostali všichni hráči, včetně dvou dorostenců (Pína, Kuklík), kteří sbírali cenné zkušenosti ve vyšší soutěži. Ve velmi dobrém světle se ukázal také brankář Šimánek, který pohotovými zákroky zachraňoval to, co za sebe obrana, jejíž koncentrace zákonitě upadala, propustila. V poslední desetiminutovce plné technických chyb a nepřesných přihrávek již bylo vidět, že se zápas jen dohrává. Výsledek 35:20 znamená, že máme na prvním místě tabulky dvoubodový náskok před druhou Třeboní. O branky se podělilo více hráčů, ale nejvíce jich, i díky dvěma proměněným sedmimetrovým hodům, zaznamenal šestigólový Jan Petružela. Ten se vyšvihl už na čtvrté místo v celkové tabulce střelců, přičemž na vedoucího Jana Baierlinga z Třeboně ztrácí pouhé čtyři zásahy. Po pěti brankách pak vstřelili Syřínek, Šimůnek a Roman, čtyři góly přidal Jakub Sviták.

K dalšímu střetnutí nastoupíme v neděli 5. května na půdě posledních Českých Budějovic. První vzájemné střetnutí jsme na Ruzyni vyhráli 29:15, přesto není možné soupeře jakkoli podcenit. Ztráta bodů by mohla ohrozit dobrou výchozí pozici do závěrečných bojů, vítězství nás naopak výrazněji přiblíží k možnosti postupu do 1. ligy.

Sestava a branky Dukly „B“: Suchý, Šimánek – Kern 2, Petružela 6, Aliapulios 3, Roman 5, Syřínek 5, Urban, Tsunaev 1, Reichl 2, Šimůnek 5, Pína 1, Sviták 4,  Kuklík 1