Dukla – Zubří 32:25 (17:10)

V neděli 28. dubna nás čekal soupeř ze Zubří. Vzhledem k naší velké marodce a možnosti Zubří využít všechny hráče jsem čekal velmi těžký zápas, kde bylo Zubří mírným favoritem. Jenže naši hráči opět ukázali, že nasazení a disciplína je veliká zbraň.
Do utkání jsme vstoupili dobře. Obět nám klapala obrana. Za ní chytal velmi spolehlivě Š. Rada a my jsme proměňovali vytvořené šance. Úsek mezi 10. a 24. minutou prvního poločasu jsme dokázali vyhrát 8:3 a vytvořili jsme si (jak se později ukázalo) rozhodující náskok. Tento jsme již do poločasu pohlídali a odnesli si do šaten vedení 17:10.
Opět jsem hráče nabádal, aby i nadále dodržovali to co funguje. To se nám dařilo cca následujících 15 minut, kdy jsme náš náskok dokázali ještě navýšit na 26:17. Jenže v tomto okamžiku se opět někteří hráči nevyvarovali zbytečností a soupeř chyby nekompromisně trestal. Dokázal se během pěti minut (nedokázal to zastavit ani timeout) dotáhnout na 26:22 a vypadalo to na drama.
Naštěstí pro nás se hráči soupeře také dopustili několika zbytečností. My jsme tak dokázali srovnat hru a vítězství si již pohlídali.
Hráči, kteří odehráli většinu utkání si zaslouží opět poděkování za bojovnost a nasazení. Také hráči mladšího dorostu, kterými byl kádr doplněn, ukazují, že již mohou do těchto utkání zasáhnout a nejsou jen „do počtu“. To je v současném stavu družstva
velmi pozitivní zpráva.
Nyní nás čekají tři utkání v krátkém sledu a doufejme, že budeme nadále pokračovat i v tomto složení v dobrých výsledcích.
V sobotu jedeme do Ostravy. Ve středu 8.5. pak předehráváme utkání v Karviné a tento ročník zakončíme doma proti Novému Veselí. Plný bodový zisk a eventuelní zaváhání Zubří  by nám mohlo ještě přinést bronzové medaile. To by bylo, po
velmi nepovedeném podzimu, velmi krásné zakončení tohoto ročníku.

Pavel Farář – trenér

Sestava a branky Dukly: Rada, Zavázal – Viktora, Makovec, Mubenzem 2, Kalous 1, Pipasik 5, Pína 7, Charvát 3, Stárka 2, Nejedlý 4, Šigut, Kuklík 8, Zrno