HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice

sobota 4. května v 16:30 hod.

Nadstavbová část Tipgames extraligy 2012/2013 nabírá tempo a nezadržitelně spěje k rozuzlení jak medailové, tak sestupové tajenky.
Desetizápasová porce, která čekala po základní části na týmy mezi 1. a 6. místem, dospěla přesně do své poloviny a šestým kolem, které  následuje o nadcházejícím víkendu 4. a 5. května, zahájí všechny týmy odvetné boje.
Dukla začínala nadstavbu na půdě Cementu Hranice, kde uhrála slibnou remízu 25:25. Pak ovšem přišly dvě prohry a domácí remíza s Plzní. Až páté kolo přineslo zlepšený výkon a výhru nad Lovosicemi v poměru 25:19. Ta je příslibem do odvety, ke které Hranice přijedou do Prahy v sobotu 4. května. Utkání začne v hale na Ruzyni v tradičním čase od 16:30 hodin a může Duklu posunout blíže medailovým pozicím na které nyní ztrácí 2 body.

1. Jičín – 37 bodů
2. Hranice  – 34 bodů
3. Lovosice – 31 bodů
4. Dukla – 29 bodů
5. Plzeň – 28 bodů
6. Zubří – 28 bodů

Hranice ovšem přijedou namotivované šancí na historicky první titul, který jim ještě nezmizel v nedohlednu. Ve hře je totiž stále 10 bodů a  tříbodová ztráta na vedoucí Jičín není nesmazatelná. Tím spíš, když oba týmy ještě čeká vzájemné utkání.
Tým trenéra Hrabala bude stavět na zkušeném Kučerkovi v brance a na ostrostřelcích Rachačovi a Stržínkovi v útoku.
Dukle tradičně výborně chytá Petržala (dlouhodobá úspěšnost 48,58 %), který ve spolupráci s obránci dělá z defenzivy jednu z nejsilnějších zbraní Dukly. Spolu s Jičínem (575) zatím Dukla obdržela nejméně branek ze všech 11 týmů extraligy (581). V útoku lze očekávat kolektivní výkon, kdy se na hřišti může plnohodnotně uplatnit všech 14 hráčů. V posledním utkání s Lovosicemi se ovšem střelecky dařilo hlavně Lehockému a Poláškovi.

Všichni příznivci nejlepší české mužské házené mohou sledovat střetnutí mezi Duklou a Hranicemi buď osobně v hale na Ruzyni nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM (odkaz zde).

vs
21.12.2018
Score: 30 - 25