České Budějovice A – HC Dukla Praha „B“ 15:37 (7:17)

Tři kola před koncem soutěže držel B-tým jednobodové vedení před Jiskrou Třeboň, o další bod pozadu pak byl Starý Plzenec. Třeboni však budou po skončení odečteny body za neoprávněný start hráče a se Starým Plzencem máme lepší vzájemnou bilanci. Proto nám stačilo k jistotě baráže o první ligu v posledních třech kolech získat 4 body. První krok byl podle očekávání velice snadný. Udělali jsme jej na půdě posledních Českých Budějovic, které v dosavadních dvaceti utkáních prohrály celkem osmnáctkrát. Po neuvěřitelném nástupu, kdy se soupeř na první gól zmohl až po 17 minutách hry, kdy jsme vedli už 0:14, nebylo co řešit. Dobrá obrana a vynikající zákroky brankáře Suchého znamenaly možnost přechodu do rychlých útoků, které ústily ve snadné góly. Slabší závěr první půli sice dovolil domácím zmírnit manko na poločasový výsledek 7:17, ale druhou půli jsme opět zcela ovládli a odvezli jsme vítězství dvaadvacetibrankovým rozdílem 15:37.
Tým posílený o hráče extraligového celku mužů (Syřínek, Suchý, Petružela) i o naše dorostence (Charvát, Kuklík) střelecky táhl právě Petružela (11 branek), kterému zdatně sekundovali Šimůnek s Aliapuliosem (oba 6 branek) a Kern se Syřínkem (5 branek). Jan Petružela navíc díky dvoucifernému přídavku na své střelecké konto poskočil do úplného čela tabulky střelců celé soutěže, kde se 118 zásahy vede nad Martinem Bláhou ze Sezimova Ústí (117) a Lukášem Baierlingem z Třeboně (116).
K postupu do baráže o první ligu, ve které se vítěz naší JZČ části 2.ligy střetne s již jistým vítězem druhé české části 2. ligy SVČ – Prahou 4, nám tedy stačí ve zbývajících dvou utkáních jednou zvítězit. Podařit se nám to může již v neděli v 10:00 proti Bohemians, kteří ovšem na jaře předvádějí velmi dobré výkony a berou body i tabulkově lépe postaveným soupeřům. Případný druhý pokus pak budeme mít o další týden později v Plzni, kde nás hostí tamní celek VŠ Plzeň.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 5, Petružela 11, Aliapulios 6, Roman 3, Syřínek 5, Tsunaev, Reichl V. 1, Šimůnek 6, Charvát, Kuklík