HC Dukla Praha – HC Gumárny Zubří

středa 8. května 2013 od 16:30 hod.

Stejně jako minulý týden bude patřit i následující sváteční středa nejlepší české mužské házené. Nadstavbová část Tipgames extraligy má totiž na programu již své sedmé kolo. Poslední čtyři zápasy, které sehraje každý ze šesti týmů elitní skupiny rozhodnou o držitelích cenných kovů. Na chvostu tabulky pak bude poslední tým odsouzen k sestupu a předposlední celek si zahraje baráž s již jistým vítězem 1. ligy – Zlínem.

Situace v tabulce vypadá v tuto chvíli následovně:

1. Jičín – 37 bodů
2. Hranice – 34 bodů
3. Lovosice – 33 bodů
4. Dukla – 31 bodů
5. Zubří – 30 bodů
6. Plzeň – 28 bodů

Je tedy jasné, že Dukla je stále ve hře o medaile. Ambice budeme chtít v sedmém kole potvrdit proti Zubří. To přijede do Prahy hájit jednobrankovou výhru, kterou nás ve druhém kole nadstavby na domácí půdě pokořilo (26:25). Poslední zápas na Ruzyni naopak vyzněl lépe pro Duklu. Zvítězili jsme 28:22 po poločase 15:5. Gumárny ovšem ukázaly svoji sílu i v předchozím utkání, kdy s přehledem přehrály favorizovaný Jičín 30:23 a mohou tak pomýšlet i nadále na medaili. V dobrém světle se v tomto zápase ukázal především brankář Orság. I Dukla ovšem porazila favorita. Na domácí palubovce jsme zdolali 28:25 Hranice, které hrály o možnost stáhnout náskok Jičína na jediný bod. Trenér Pauza vyhlásil hráčem zápasu Martina Lehockého. Díky dobrým výkonům na domácím hřišti, které vyvažují výpadky v halách soupeřů, je ostatně Dukla na 4. místě se ztrátou pouhých dvou bodů na bronzovou pozici a tří bodů na stříbro.

O tom, zda potvrdíme roli mírného favorita a porazíme Zubří, se můžete přesvědčit osobně v hale na Ruzyni  nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM.

Budeme rádi, když přijdete fandit Dukle!

vs
16.2.2019
Score: 24 - 26