Ostrava – Dukla  23:24 (10:13)

V sobotu jsme zajížděli do Ostravy. Dle postavení v tabulce se mělo jednat o „lehčí utkání“. Jenže to byl právě ten problém. Do zápasu jsme totiž vstoupili vlažně. To co nás dosud zdobilo (nasazení a bojovnost), jsme v tomto utkání zcela postrádali. Hráli jsme bojácně. V obraně bez nasazení a v útočné fázi nám nefungoval rychlý přechod, hráli jsme individuálně a prezentovali se ukvapenou střelbou. To vše dávalo soupeři šanci držet s námi krok.
Do poločasu jsme tak odcházeli za stavu 13:10. Ani domluva v šatně moc nepomohla. V desáté minutě druhé půle soupeř dokonce dotáhl na rozdíl jednoho gólu (16:17). My jsme pak dokázali odskočit na 21:16 a doufal jsem, že je to impuls pro další vývoj. Ale my jsme toho nedokázali využít. Naopak jsme pokračovali zejména v útoku v neproměňování šancí a kupení technických chyb. Soupeř se tak znovu dotáhl na rozdíl jediného gólu – 22:23. My jsme naštěstí dokázali minutu před koncem skórovat, a tak jsme toto utkání se štěstím dotáhli do vítězství.

Jen pár čísel:

počet střel/počet branek: 51/24
střely vedle: 11
technické chyby: 15

Doufám, že ve středu v Karviné předvedeme opět výkon, který nás na jaře zdobí a díky němuž jsme stále ve hře o medaile. Z tohoto utkání jsou pozitivem pouze dva body a zjištění, že nominovaní  mladší dorostenci jsou schopni plnohodnotně nahradit některé hráče.

Pavel Farář – trenér