Sobota 4.5.2013 znamenala pro družstvo mladších žáků Dukly 4 cestu do středočeského Mělníka, kde místní oddíl Wendy pořádal 3. kolo Společného přeboru mladších žáků skupiny C. Těšili jsme se na krásné počasí, o to víc, když jsme zjistili, že se turnaj bude konat ve venkovním prostředí.

První utkání turnaje jsme sehráli se Sokolem Bělá B. Jednalo se o poslední utkání, které se hrálo za relativně standardních podmínek. Odpovídal tomu i průběh utkání, kdy jsme se hned od úvodu ujali vedení a drželi ho po celé utkání. Velmi pozitivní je, že jsme průběžně točili sestavu, že si zahráli opravdu všichni. Premiéru za mladší žáky zažil v brance D. Grabemann, který si nevedl vůbec špatně. Od poločasu 10:2 jsme dál postupně přidávali další branky a vůbec nevadilo, že se hra trochu vyrovnala. Zvítězili jsme 19:7.

Utkání s Úvaly B mělo stejný průběh jako utkání s Bělou. Rychle jsme se dostali do vedení a první branku jsme obdrželi ve 12. minutě prvního poločasu, který skončil 11:2. V druhé polovině jsme provedli podobné změny v sestavě jako v prvním utkání, poté jsme trochu polevili a druhý poločas prohráli 4:6, což ale nic nezměnilo na vítězství 15:8.

Nejvyrovnanější utkání jsme sehráli na závěr turnaje v pořádajícím oddílem. Do 12. minuty jsme se dostali do jasného vedení 5:0 především díky velmi dobré vysunuté obraně, kdy jsme soupeři nedovolili proniknout za čáru volného hodu a střely z dálky spolehlivě chytal P. Vocetka. Do poločasu jsme sice dostali 2 branky, ale první dějství jsme ovládli 6:2. V druhém poločase jsme opět provedli změny, které společně s nepřesným rozhodováním rozhodčích přinesly vyrovnání hry, kdy se Mělník dotáhl na rozdíl 3 branek. Ačkoli se výrazně zhoršila atmosféra v okolí hřiště, podařilo se nám vrátit k naší hře, přidali jsme další branky a zvítězili 13:8. Šlo o jednoznačně nejtěžší utkání turnaje, které rozhodla trpělivá, dobře organizovaná a pohyblivá obrana všech našich hráčů.

Do turnaje byl vložen také jeden zápas mimo soutěž s družstvem Loko Vršovice B, který jsme po dohodě odehráli kromě závěrečných 5 minut bez starších hráčů. Na toto utkání vyšlo nejhorší počasí, protože se hrálo za vytrvalého deště a povrch hřiště se stal velmi kluzkým a celkově bylo velmi chladno. I to byl jeden z důvodů, proč posledních 5 minut odehráli starší hráči, kteří do té doby seděli na střídačce. I toto utkání jsme vyhráli, celkově o 4 branky 12:8.

Sestava a branky: P. Vocetka, F. Slavíček 8, A. Choc 8, D. Turner 23, A. Zeman 7, J. Svítek, E. Kincl, V. Bartoš 1, D. Grabemann, J. Barda, M. Černý

Nejbližší akcí bude pro celou mládež Dukly turnaj v německém Neussu, který se koná v termínu 17. – 19.5.2013.

Trenéři Ondřej Václavek & Marie Josefusová