Karviná – Dukla 31:21 (17:10) – starší dorost

Kvůli účasti našeho mladšího dorostu na mezinárodním turnaji v Neussu jsme předehrávali  v den státního svátku 8. května utkání obou dorosteneckých týmů v Karviné.

Bohužel, naše velmi dobré výkony v jarní části soutěže již nepokračovaly. Už utkání v Ostravě naznačilo určitý pokles formy, který se v Karviné potvrdil.

Do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Hlavně v útočné fázi jsme opět nedisciplinovanou, ukvapenou a nepřesnou střelbou nedokázali skórovat a soupeř toho dokonale využíval. Během deseti minut vedl 7:2. Pak se nám podařilo srovnat hru. Přidali jsme v obraně a šňůrou pěti branek jsme za stavu 9:8 pro soupeře donutili Karvinou k oddechovému času. Ten jí, bohužel, prospěl a opět nám odskočila na 13:10. Konec prvního poločasu jsme totálně nezvládli. Ve snaze rychle něco udělat s nepříznivým stavem jsme kupili chyby a soupeř je trestal. Proto jsme odcházeli do šaten za stavu 17:10 v náš neprospěch.

Prvních 15 minut druhého poločasu se bohužel obraz hry nezměnil. My jsme dělali technické chyby (celkem 17), nepřesně a ukvapeně jsme stříleli (ze 48 střel jich šlo 16 mimo branku) a soupeř toho využíval ke skórování. V 15. minutě druhého poločasu tak byl stav už 26:14 a „bylo po utkání“. Individuální snaha jednotlivců o zvrat již na rozjetého soupeře nestačila.Ve zbývajícím čase jsme  dokázali pouze zastavit hrozivě narůstající skóre a trochu upravit výsledek.

Tímto utkáním jsme si definitivně zavřeli možnost hrát o medaili. Nezbývá mi než doufat, že poslední utkání tohoto ročníku na domácí palubovce bude z naší strany jiné, a že se s touho sezónou rozloučíme vítězstvím!

Pavel Farář – trenér