Mostecké házenkářky završily hattrick! Po triumfu v česko-slovenské interlize i v domácí soutěži ovládly také evropský Vyzývací pohár. Ve finálové odvetě v mostecké hale dokázaly rychle smazat čtyřbrankové manko z chorvatského Samoboru a díky vítězství 26:17 se mohly spolu s 1250 diváky radovat ze zisku první evropské klubové trofeje v samostatné české házenkářské historii.

Ve spanilé jízdě Challenge cupem, kterou postupně odnesl Žalgris Kaunas, Sokol Písek, Politechnika Koszalin, Üskudar B.S.K. a ve finále i ZRK Samobor, nenašel Most přemožitele a splnil si tak sen v podobě tří trofejí v jedné sezoně. Po prohře 24:20 v úvodním finále v Chorvatsku dokázali Černí andělé hnaní diváky, kteří zaplnili sportovní halu do posledního místečka, smazat manko už po čtvrtině odvetného utkání. Hráčky Samoboru znervózněly, kupily chyby a také narážely na vynikající brankářku Dominiku Müllnerovou, která jim za celý zápas nedovolila více než 17 branek. Ještě 15 minut před koncem se sice dokázaly přiblížit na pětibrankový rozdíl, ale Most drama nedopustil. Beňušková s Martinkovou a Růčkovou střílely góly a Vítková, která měla dosud jako jediná ze sestavy na kontě zisk evropského poháru (PVP s Buducností Podgorica), kromě pěti branek v útoku také velmi dobře bránila.
Už dvě minuty před koncem povstali diváci a za skandovaného potlesku slavili triumf. Trenér Poloz si ještě vybral oddechový čas, aby oslavy přímo na hřišti o minutu prodloužil, ale o chvíli později už stejně přišel vytoužený konec šedesátiminutové hrací doby a euforie propukla naplno. Spolu s hráčkami a realizačním týmem si jedinečný úspěch užívali i diváci a také všichni ostatní, kteří se na úspěchu Mostu, jež ještě v ročníku 2009/2010 hrál pouze 1. ligu, větší či menší měrou podíleli.

Baníku Most gratulujeme a české házené přejeme do budoucích let více podobných úspěchů.

-red-