Protože si starší dorostenci předehráli utkání posledního kola v Karviné již dříve, bylo pro ně domácí střetnutí s Novým Veselím úplně posledním zápasem soutěžního ročníku 2012/2013. Domácí prohra 25:34 znamená konečné umístění na páté příčce. Oproti mistrovskému titulu z loňska jde tedy o ústup z medailových pozic, které budou patřit Kopřivnici, Karviné a Zubří nebo Jičínu. Hodnocení utkání a celé sezony pro webové stránky napsal trenér Pavel Farář.

Dukla – Nové Veselí 25:34 (13:19)

K poslednímu utkání letošního ročníku jsme nastoupili na domácí palubovce proti Novému Veselí. Po dvou nepovedených utkáních jsem doufal, že zakončíme ne zrovna úspěšný ročník výhrou.

Jenže již samotný úvod utkání naznačil, co se bude dít. Hráči opět nastoupili nekoncentrovaně. Hráli individuálně a tak soupeř hned v úvodních patnácti minutách dokázal odskočit na 12:5. Důvodem byl nedůraz v obraně, špatný výkon brankářů, velké množství technických chyb a také nepřesná střelba. To vše mělo za následek poločasové manko šesti branek (13:19).

V poločase jsem se snažil hráče nabudit. Vstup do druhé půle nám i vyšel. Dokázali jsme zlepšenou obranou a několika rychlými brankami v prvních deseti minutách stáhnout vedení soupeře na 18:21. Jenže pak jsme se opět vrátili ke hře z první půle. Soupeř znovu odskočil a utkání zcela zaslouženě vyhrál 25:34.

V letošním ročníku jsme bohužel podávali spíše podprůměrné výkony. Jen díky zlepšení v prvních utkáních  jara jsme nasbírali dostatek bodů, a tak jsme v tabulce poskočili na 4. místo. Bohužel jsme toto zlepšení nedokázali udržet po celé jaro, a tak budeme jen čekat na výsledky Jičína. Podle těchto skončíme v konečném účtování buď na 4. nebo na 5. místě (Jičín zvítězil s Karvinou a odsunul Duklu na konečné páté místo – pozn. red.). S tímto týmem, kde je hned několik reprezentantů, jsme ale rozhodně pomýšleli na vyšší cíle.

Pavel Farář – trenér