HC Dukla Praha „B“ – TJ Bohemians Praha 25:19 (11:10)

Důležitý krok v cestě za prvním místem ve své skupině 2. ligy udělal v předposledním kole náš „B“- tým. Na domácím hřišti v Ruzyni zdolal na jaře velmi dobře hrající Bohemians a podržel si vedoucí pozici o bod před Třeboní. Již teď je jasné, že skončíme nejhůře druzí. K definitivní jistotě baráže o první ligu (ve které se vítěz naší skupiny střetne s Prahou 4) však potřebujeme zvítězit v posledním kole v Plzni, kde se utkáme s průběžně osmým týmem VŠ Plzeň. Pokud Třeboň doma porazí třetí Talent Plzeň „B“, nebude nám stačit ani remíza. Jihočeši jsou totiž jediným týmem, se kterým máme zápornou vzájemnou bilanci (domácí remíza 27:27 a venkovní prohra 30:29). Kromě možnosti poprat se o postup do 1.ligy, která je pro celý tým prioritou, hraje o zajímavý zápis do osobních statistik Jan Petružela. Před posledními zápasy totiž vede se 126 přesnými zásahy o 2 branky před třeboňským Baierlingem tabulku nejlepších střelců celé skupiny.

V pražském derby mezi Duklou a Bohemians dokázali hosté vzdorovat bojovným výkonem takřka celý první poločas. Trpělivou hrou v útoku vždy dokázali najít skuliny v naší obraně a upracovanými góly se drželi na dostřel. Až do 27. minuty jsme jim nedokázali odskočit na větší než dvoubrankový rozdíl. Důkazem může být stav ze 16. minuty, kdy jsme vedli 5:3. Za 16 minut tak padlo pouhých 8 branek. Mezi 27. a 29. minutou jsme si konečně dokázali  připravit třígólové vedení (11:8), jenže v úplném závěru první půle jsme Bohemians dovolili korigovat na přestávkových 11:10.
První polovina druhé půle, ale rozhodla o tom, kdo bude brát dva body za vítězství. Už ve 36. minutě jsme měli zpátky třígólové vedení (14:11) a tři góly v řadě mezi 42. a 46. minutou znamenaly definitivu. Bohemians jsme odskočili na 19:13, na což už soupeř nenašel odpověď. Ve zbytku utkání se hra opět vyrovnala, ale někteří hráči hostů se nedokázali smířit s porážkou, byli agresivní a na hřiště přinesli nesportovní prvky v podobě faulů loktem a oplácení. Důsledkem byla přímá červená karta pro Martina Jaroše, který si tím pokazil jinak sympatický herní výkon. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění nebo vygradování emocí. Pohodlné šestigólové vedení jsme pak udrželi až do konce, kdy na světelné tabuli stál konečný výsledek 25:19.

Sestava a branky Dukly: Šimánek, Lešák – Kern 4, Petružela 8, Aliapulios 3, Syřínek 5, Tsunaev, Reichl V. 3, Šimůnek 1, Sviták 1, Charvát, Stárka

Sestava a branky Bohemians: Bělohlávek, Klečka – Jaroš 2 (přímá ČK), Bráník 6, Kubišta, Leiss 2, Nachtigal, Kovář 3, Kotisa 6