HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín
sobota 18. května 2013 od 16:30 hodin 

Do konce extraligových bojů zbývají pouhá dvě kola. Rozluštěna je zatím jen ta nejdůležitější tajenka. Novým mistrem se stal tým Jičína, který už nemůže být nikým předstižen. Další dva cenné kovy jsou ovšem ještě ve hře a Dukla zatím drží průběžnou druhou příčku. Jenže v patách jsou nám jak třetí Lovosice, které mají stejně jako my 35 bodů, tak čtvrté Hranice, které jsou jen o bod pozadu. Plzeň ani Zubří už na medaile dosáhnout nemohou. Důležitá dvě kola čekají i týmy na opačném konci tabulky. Nejhůře postavený je zatím Přerov, kterému s deseti body akutně hrozí přímý sestup do 1. ligy.

1. Jičín – 41 bodů
2. Dukla – 35 bodů
3. Lovosice – 35 bodů
4. Hranice – 34 bodů
5. Plzeň – 30 bodů
6. Zubří – 30 bodů

V sobotu 18. května přivítáme v tradičním čase od 16:30 nového mistra z Jičína. Východočechům už nejde prakticky o nic, zato Dukla  hraje o medaile. Neznamená to však, že Jičín přijede do Prahy odevzdat body. Hosté budou chtít na Ruzyni potvrdit, že se stali mistry právem a předvedou to nejlepší, co umí. Dukla se sice bude muset obejít bez zraněného tahouna Tomáše Petržaly v brance, ale jeho náhradník Tomáš Suchý ve druhém poločase v Plzni ukázal, že je schopen kolegu, který si v inkriminovaném utkání natrhl vaz v koleni, důstojně nahradit. Pavel Pauza bude moci zároveň počítat s levorukým Radkem Mrázem, který se vrátil po zranění kotníku. V dobré střelecké formě je v posledních zápasech Vojtěch Šik.
V dresu Jičína nebudou chybět oba brankáři Kurial s Veverkou, na kterých tým hodně staví. Přijet by měl i nejlepší střelec soutěže Tomáš Babák (171 branek) nebo zkušený Kraus. V dresu soupeře se na Ruzyň znovu podívá i novopečený otec Michal Naimann, který na Dukle několik let působil.

Na utkání jsou zváni všichni příznivci pražské Dukly a kvalitní házené. Diváci budou mít možnost podpořit Duklu v boji o dva důležité body do konečné tabulky, budou se moci rozloučit s týmem, který se letos naposledy představí doma a zároveň budou moci zhodnotit hru nového mistra HBC Ronal Jičín. V sobotu 18. května tedy určitě přijďte do Ruzyňské haly, kde od 16:30 začíná zápas Dukly Praha s HBC Jičín. Alternativou je sledování přímého přenosu internetové televize TVCOM. Přímý přenos najdete pod tímto odkazem.

vs
9.2.2019
Score: 23 - 22