Předposlední kolo sezony znamenalo pro Duklu poslední domácí utkání. Na Ruzyň přijel nový mistr z Jičína. Přestože hosté už o nic nehráli, předvedli podle očekávání dobrý výkon a 50 minut dokonce byli lepším týmem. Jenže mohutný finiš v podobě poslední desetiminutovky, která skončila 8:2, zajistil Dukle vítězství v poměru 30:28 a jistotu medaile. O to zda bude stříbrná nebo bronzová si zahrajeme v sobotu 25. května od 17 hodin v Lovosicích. Soupeřit o druhý nejcennější kov budeme na dálku s Hranicemi, které se představí v Zubří. I Lovosice ovšem budou mít o co hrát. Pokud zvítězí a Hranice zároveň zaváhají v Zubří, budou brát bronz.

Proti Jičínu jsme nastoupili bez zraněné brankářské opory Tomáše Petržaly, ale jeho absence nic nezměnila na cíli zvítězit a připsat si dva důležité body do tabulky. Do osmé minuty utkání se oba týmy střídaly ve skórování, pak ovšem přidal dvě branky jičínský Kraus a Dukla prohrávala 3:6. Když přidal Vocásek sedmý gól do sítě brankáře Suchého, musel si trenér Pauza vzít už v 11. minutě time-out. Do  18. minuty jsme snížili náskok Jičína na 6:8, ale dvougólovou ztrátu jsme dlouho nedokázali vymazat. Až ve 28. minutě snížil ze sedmimetrového hodu Krupa na 11:12 a chvíli před přestávkou dokonce Kastner z rychlého útoku vyrovnal na 14:14. Poslední slovo měl v prvním poločase ovšem Jičín, který takřka se sirénou stanovil přestávkový stav na 14:15.
Začátek druhé půle rozuzlení nepřinesl. Oba týmy držely prvních pět minut víceméně remízový stav. Jičínu se potom podařilo mírně odskočit, protože naši střelci často naráželi na brankáře Kuriala. Ten mimo jiné chytil Krupovi sedmimetrový hod. To samé se sice podařilo o chvíli později i Suchému, ale Jičín byl ve 42. minutě o dva góly napřed (20:22). Bývalý hráč Dukly Naimann ještě přidal gól na 20:23 a pak přišla další komplikace v podobě dvouminutového trestu pro Poláška. Jenže to nebylo všechno. O chvíli později nestihl Kotrč zastavit včas Rychnu a za faul viděl přímou červenou kartu. Dvojnásobné oslabení Duklu srazilo ještě níž. Kvasnička s Králem totiž dali už na 20:25 ve chvíli, kdy do konce zbývalo jen 12 minut. V závěrečných deseti minutách se ovšem obraz hry úplně obrátil. Dukla začala na hřišti dominovat, hosté marně kroužili kolem naší dobré obrany. Několik jejich střel skončilo na bloku, úspěšné zákroky přidal i osmnáctiletý dorostenec Robert Filip, který ještě před týdnem ani nepomyslel na to, že jej čeká extraligové utkání. Obránci Jičína naopak brankaři Kurialovi nepomohli, a tak mohl brankář hostů lovit ze sítě jeden míč za druhým. Střelecky se v této fázi dařilo Poláškovi, který v posledních pěti minutách zápasu vstřelil hned čtyři ze svých osmi branek v zápase.
V 58. minutě tedy vyrovnal na 28:28 Kastner a po úspěšné obraně zvýšil na 29:28 Polášek. Trenér Jičína si vybral time-out, ale jeho svěřenci mířili v útoku jen do bloku. Odražený míč navíc stihl odehrát brankář Filip, a tak jsme mohli útočit na zisk rozhodujícího gólu. Trenér Pauza ještě v oddechovém čase půl minuty před koncem udělil týmu poslední pokyny. Polášek potom zakončil gólem i poslední akci zápasu a završil tak vynikající obrat z 21:26 ve 49. minutě na konečných 30:28.

vs
9.2.2019
Score: 23 - 22

Sestava a branky Jičína: Veverka, Kurial – Rychna, Král 2, Bareš 1, Naimann 5, Babák 2, Lepieš 1, Kvasnička 4, Vocásek 3, Drbohlav 2, Zeman 2, Kraus 5, Weintritt 1