Druhé ligy i druhá nejvyšší soutěž měly na programu svá poslední kola již týden před ukončením bojů v nejvyšší soutěži. Náš B-tým potvrdil celkový triumf ve skupině JZČ vysokým vítězstvím nad VŠ Plzeň (23:37). První místo tak získal s dvoubodovým náskokem na ještě nedávno extraligovou Třeboň. Dukla tedy bude hrát v baráži (hrané na dva zápasy systémem doma-venku) o to, aby měla v nejvyšších dvou soutěžích v republice dva týmy. Stejné zastoupení má zatím jen Jičín a Karviná. Soupeřem v baráži hrané na dva zápasy nám je vítěz druhé české skupiny (SVČ) – Praha 4. Ta zvítězila s bilancí 20 výher a pouhých dvou porážek. Její náskok na druhý Dvůr Králové byl  sedmibodový.
První barážové utkání se již odehrálo. Ve středu 22. května jsme na Děkance zvítězili nejtěsnějším rozdílem 25:26. Odveta je na programu o týden později od 18:30 na Ruzyni. K postupu do první ligy tedy zatím máme o malý krůček blíže než soupeř. Můžeme také počítat s výhodou domácího prostředí. (Více informací čtěte v samostatném článku).

HK Slavia VŠ Plzeň – HC Dukla Praha „B“ 23:37 (15:19)

V posledním zápase před baráží jsme šli do rychlého vedení 2:0, ale soupeř se nám držel na dostřel. Na vině byla zejména méně důsledná obrana a nepřesnost ve fázi přechodu do útoku. Až do 16. minuty (stav 9:10) se oba týmy střídaly ve skórování po jednom gólu. V 18. minutě jsme konečně odskočili na 9:12, ale až do samotného závěru poločasu pokračoval obraz hry známý z první čtvrtiny zápasu. Ve 27. minutě se nás domácí ještě drželi na přijatelné dvougólové ztrátě 14:16. Dva góly z 28. minuty, jež měli na svědomí hráči, kteří v celé sezoně nastříleli za Duklu „B“ nejvíce branek – tedy Petružely a Syřínka, ovšem znamenaly vedení 14:18 a protože 30. minuta přinesla ještě po jednom gólu na každé straně, šlo se do šaten za stavu 15:19.
Nástup do druhé půle už ovšem nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo bude brát dva body. Šňůru šesti tref Dukly „B“ z úseku mezi 34. a 42. minutou sice přerušil domácí Bejvl, ale další tři naše branky v řadě znamenaly ve 45. minutě pohodlné vedení 17:29 a bylo rozhodnuto. Zápas, ve kterém se za Duklu šestkrát trefila posila z extraligy Sviták, jemuž se v počtu gólů vyrovnal dorostenec Kuklík, se pak už jen dohrával. Do 60. minuty jsme ještě mírně navýšili vedení a z Plzně jsme odvezli dva body za výhru 23:37, která nám definitivně zajistila baráž o první ligu a zároveň nejlepšího střelce celé skupiny JZČ 2. ligy. Jan Petružela totiž díky čtyřem gólům, které v utkání zaznamenal, vystoupal mezi střelci úplně nejvýš. Celkem vstřelil 130 branek. Stejného počtu ovšem dosáhl i Martin Bláha ze Sezimova Ústí, se kterým se Petružela o první příčku dělí.

Po zápase nás v šatně čekalo ještě překvapení od týmu Starého Plzence, který s VŠ Plzeň sdíli sportovní halu. Jeho zástupci, kteří o několik desítek minut dříve porazili Sokol Vršovice 31:19, nám totiž pogratulovali k prvnímu místu v tabulce originálním způsobem a zároveň se projevili jako praví patrioti. Věnovali nám totiž lahev šumivého vína, jehož výrobce sídlí právě ve Starém Plzenci.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 4, Petružela 4, Aliapulios 5, Syřínek 5, Tsunaev 1, Reichl V. 3, Šimůnek 2, Sviták 6, Charvát 1, Kuklík 6