Poslední kolo letošního extraligového ročníku vyhlížejí zejména v Praze, v Hranicích a Lovosicích. O titulu mistra je totiž rozhodnuto. Vítězem se stal Jičín. Na opačném pólu tabulky se situace rovněž nemůže změnit. Přerov neodvrátil přímý sestup. Do baráže o extraligovou příslušnost pak nastoupí Kopřivnice. Soupeřem jí zkraje června bude vítěz 1. ligy ze Zlína.
Zbývá tedy rozluštit jen poslední tajenku. Kdo doplní Jičín na stupních vítězů? Kandidáti jsou tři – Dukla, Hranice a Lovosice, přičemž je jisté, že jedno z míst na „bedně“ bude patřit právě nám. O tom zda do Prahy přivezeme stříbro nebo bronz rozhodne zejména televizní utkání v Lovosicích, ke kterému nastoupíme v sobotu 25. května od 10:30 hodin. V případě vítězství nebo remízy budeme jistě stříbrní. Pokud prohrajeme budeme čekat na výsledek večerního utkání Zubří – Hranice, ve kterém by musely Hranice prohrát nebo remizovat, aby Dukle připadlo druhé místo. V nejhorším postavení jsou před víkendem Lovosice, které by musely zvítězit a ještě doufat v prohru Hranic.

2. Dukla – 37 bodů
3. Hranice – 36 bodů
4. Lovosice – 35 bodů

Do Lovosic pojedeme potvrdit dobrou formu. Pětizápasovou sérii výher, která nám zajistila medaili, jsme nastartovali právě v domácím utkání s Lovosicemi (25:19). V odvetě budeme chtít sérii natáhnout o další zápas a zakončit sezonu ziskem stříbrných medailí. Trenér Pauza se bude muset obejít bez zraněné opory v podobě brankáře Petržaly. Toho se pokusí nahradit Tomáš Suchý a Robert Filip. Zdravotní problémy vyřadily i Davida Šůstka, který je ze hry již více než měsíc. Herní pohodou naopak disponují spojky Šik s Poláškem. Šik v posledních dvou kolech vstřelil vždy šest branek, Polášek naposledy zatížil konto Jičína dokonce osmi zásahy.
Lovosice pak povede v posledním utkání v roli trenéra Vojtěch Srba. V příští sezoně už bude působit v managementu klubu. Srba se určitě nebude chtít loučit domácí porážkou, která by mu připomněla vyvrcholení sezony 2010/2011, v níž jsme na půdě Lovosic brali v přímém souboji titul. Severočeši budou zároveň chtít zachovat alespoň teoretickou naději na bronzovou medaili, kterou jim může dát jedině výhra.
O tom zda budeme před televizními obrazovkami slavit stříbro, nebo budeme muset čekat na výsledek utkání Zubří – Hranice, se můžete přesvědčit v sobotu 25. května 2013 od 10:30 v hale Chemik v Lovosicích. Přímý přenos pak vysílá televize ČT Sport i internetová televize TVCOM (odkaz zde)