Pouhé tři dny po skončení druholigových bojů nastoupil B-tým do prvního barážového utkání proti vítězi druhé české skupiny – Praze 4. Na Děkance byl k vidění vyrovnaný souboj, v němž se vyznamenal zejména domácí brankář Černý, který svými zákroky podpořil bojovnou hru Prahy 4. Ani naši brankáři ovšem nezůstali pozadu. Šimánek s Filipem si připsali dohromady 52 procent úspěšnosti a ve spolupráci s hráči v poli posílenými o některé členy A-týmu (Tesař, Sviták, Syřínek) pomohli zajistit Dukle „B“ těsnou výhru 25:26. Do odvety, která je na Ruzyni na programu ve středu 29. května od 18:30 hodin, si tedy kromě výhody domácího prostředí přineseme také jednobrankový náskok.

SK Praha 4 – HC Dukla Praha „B“ 25:26 (15:15)

Zápas, který rozhodovali extraligoví sudí Jiří Opava a Pavel Válek, začal naším vedením o dvě branky. Praha 4 však už v 6. minutě srovnala krok (3:3) a vyrovnaný stav vydržel ještě o 4 minuty déle. Pak jsme zpřesnili obranu, získávali míče a vyráželi do rychlých protiútoků, které končily góly. Pět tref v řadě znamenalo vedení 6:11 (14. minuta). Snadno nabytým náskokem jsme se ovšem nechali uchlácholit a místo abychom navázali na hru, která nám vedení přinesla, nechali jsme soupeře postupně stahovat náskok. Praha 4 těžila z dobré střelecké úspěšnosti jejích křídel a do 27. minuty dokázala vyrovnat na 14:14. Oba týmy pak přidaly po jedné brance a poločas skončil smírně 15:15.
Druhá půle už nepřinesla žádný gólový únik. Praha 4 šla dokonce ve 42. minutě poprvé v zápase do vedení (21:20), jenže utéct jsme soupeře nenechali. Naopak jsme si v 53. minutě vybudovali dvougólový náskok (23:25). To už hrála Praha 4 oslabená o Gustava Peška, který viděl přímou červenou kartu za faul na Syřínka. Na hřiště se naopak na závěr vrátil právě Syřínek, který byl po ataku od brankáře domácích Černého část utkání mimo hru. I přesto jsme nedokázali soupeři odskočit. Nakonec se nám podařilo zvítězit díky trefě Ondřeje Kuklíka z 29. minuty, která stanovila konečný výsledek na 25:26.

Sestava a branky Dukly: Šimánek, Filip – Kern 1, Petružela 2, Tesař 2, Aliapulios 3, Syřínek 5, Tsunaev, Reichl V. 1, Šimůnek 6, Sviták 5, Charvát, Kuklík 1

Sestava a branky Prahy 4: Černý, Schoffer – Chválny 3, Vtípil 5, Farář P. 1, Stůj 3, Pešek 1 (a přímá ČK), Michajlík 4, Halčař 3, Půta 4, Dostál, Farář S. 1, Vaněk