Vítězem 42. ročníku novinářského kalamáře se stala Praha 6

Již 42. ročník prestižního Novinářského kalamáře mladších žáků a žákyň zavítal poprvé ve své historii do Karviné, kam se sjela řada družstev z celé republiky. Ta na karvinských palubovkách vybojovala celkem 42 utkání.
V kategorii chlapců se mezi sebou střetla družstva základních škol z Karviné, Prahy 6, Kopřivnice, Velké Bystřice, Zubří, Bělé pod Bezdězem, Nového Veselí, Nezvěstic, Újezdu u Brna a Frýdku-Místku. Mezi dívkami bojovaly o titul celky Zlína, Zubří, Plzně, Velké Bystřice, Veselí nad Moravou a Velkého Meziříčí. 
Napínavé boje chlapců nabídly divákům velmi zajímavou podívanou. Prakticky každé druhé utkání bylo mimořádně dramatické, o čemž svědčí nejlépe fakt, že vítězové z Prahy 6, což je v zásadě potěr Dukly Praha, vyhráli hned tři svá utkání o jediný gól (nad Karvinou, Zubřím i Kopřivnicí). Největší hodnotu měla jejich výhra 16:15 nad Kopřivnicí ve finále, kam se dostali vítězové obou skupin. 
„Máme za sebou velmi kvalitní turnaj s vyrovnanými a hodnotnými zápasy. Právě značná vyrovnanost zdobila tento ročník Novinářského kalamáře. Střetnutí měla extrémní náboj. Bojovalo se o každý míč. Je třeba pochválit organizátory, kteří se na turnaj dobře připravili. Vše klapalo, jak má, od stravy po ubytování a organizaci jednotlivých střetnutí,“ zhodnotil vydařenou akci trenér Prahy 6 Matěj Měchura. 
Nejlepším hráčem se stal David Popela (ZŠ Újezd u Brna). Nejlepším brankářem Jakub Votava a nejlepším střelcem, s úctyhodnými 48 zásahy, Matěj Janotka (oba ze ZŠ nám. Svobody 2, Praha 6).
Mezi děvčaty obhájila titul ZŠ Křiby ze Zlína. Zlínská děvčata vyhrála s přehledem všechna svá utkání a ve finále zdolala Zubří 16:6. 
Nejlepší hráčkou turnaje se stala Alžběta Klimešová z vítězného družstva ZŠ Hutník Veselí nad Moravou. Nejlepší brankářkou byla oceněna Michaela Polášková ze ZŠ Zubří. S celkovým počtem třiceti nastřílených branek se stala nejlepší střelkyní letošního ročníku Novinářského kalamáře Kristýna Křiťánová z 31. ZŠ Plzeň.

Celkové pořadí chlapců:
1. ZŠ a MŠ nám. Svobody 2, Praha 6 
2. ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice 
3. ZŠ Zubří 
4. ZŠ Jiřího z Poděbrad Frýdek-Místek 
5. ZŠ Karviná Slovenská 
6. ZŠ a MŠ Masarykova Velká Bystřice 
7. ZŠ Nezvěstice 
8. ZŠ Nové Veselí 
9. ZŠ Újezd u Brna 
10. ZŠ Bělá pod Bezdězem 

Celkové pořadí dívek:
1. ZŠ Křiby – Zlín
2. ZŠ Zubří
3. ZŠ Veselí nad Moravou
4. 31. ZŠ Plzeň
5. ZŠ Velká Bystřice 
6. ZŠ Velké Meziříčí

Organizace náročného turnaje obou kategorií, který je pro děvčata i chlapce velice atraktivní, se výborně zhostila ZŠ Slovenská společně s HCB OKD Karviná, kterým patří obrovský dík.

Oldřich Horák – Karvinský deník