Dobrou výchozí pozici pro útok na stříbro jsme nezúročili. K jistotě druhého místa nám stačilo vyhrát v Lovosicích a nemuseli jsme se ohlížet na výsledky dalších zápasů. Jenže s Lovosicemi, které chtěly udržet naději na medaili, jsme v posledním utkání sezony jasně prohráli a čekali jsme na výsledek zápasu Zubří – Hranice. A protože Valaši doma Cementu podlehli 26:31, bylo rozhodnuto o tom, že nám druhé místo o bod v úplném závěru sezony seberou Hranice. Lovosice i přes výhru získaly jen bezcennou bramborovou medaili a Dukla tak slaví bronz. S ním je ovšem tým spokojený. Jan Tesař pro Pražský deník zhodnotil medaili jako dobrou, vzhledem ke smůle v podobě velkého počtu zranění, která Duklu po celou sezonu provázela.

HK A.S.A Město Lovosice – HC Dukla Praha 29:24 (16:9)
Před 645 diváky se v posledním kole odehrávalo nejen loučení trenéra Lovosic Srby s kariérou kouče (příští rok už bude působit v managementu klubu), ale také tuhý boj o medaile. Domácí, kteří potřebovali pro zachování alespoň teoretické naděje na bronz porazit Duklu, začali nabírat na obrátkách až po čtvrtině zápasu. Do té doby se hrálo vyrovnané utkání. Do stavu 6:6 (12. minuta) za Duklu skórovali především levorucí hráči (Rams, Kastner, Syřínek). Dvě branky přidal také Polášek. Lovosice potom dokázaly mezi 14. a 17. minutou odskočit na tříbrankový rozdíl (9:6). Krupa ještě Duklu přiblížil proměněnou sedmičkou na 11:9 (22. minuta), ale to bylo z naší strany v prvním poločase všechno. Přesilovou hru za vyloučení Brecka jsme nedokázali využít a ještě jsme inkasovali z ruky Berky. Záhy se navíc síly na hřišti vyrovnaly, když šel pykat Kastner. Do přestávky jsme už ani jednou neskórovali, i když byl v závěru poločasu vyloučen ještě Krahulík, a k radosti domácích diváků jsme obdrželi ještě dalších pět branek. Vítězství nám tedy za poločasového stavu 16:9 bylo vzdálené již o přestávce.

Ve druhé půli jsme se k žádnému výraznějšímu obratu nenadechli. Lovosice si zpočátku udržovaly sedmi- až osmibrankový náskok. Za Duklu se výrazněji prosazoval pouze Štěpán Krupa ze sedmimetrových hodů. Náznak naděje Dukla získala ve 42. minutě, kdy jsme díky přesilové hře za vyloučení Miloslava Sýkory dokázali korigovat až na 22:17 (45. minuta). Jenže Lovosice drama nedovolily. Rychle si vzaly větší náskok zpět, v 51. minutě vedly už 25:18, a bylo rozhodnuto. Domácí pak v závěru trochu polevili a Lehocký se Svitákem a Syřínkem korigovali třígólovou šňůrou v závěru na konečných 29:24. O pár hodin později se ukázalo, že porážka Dukly byla pro Lovosice jen Pyrrhovým vítězstvím. Zbyla na ně totiž jen bramborová medaile. Dukla zakončila sezonu o stupínek výš.

vs
2.2.2019
Score: 22 - 22

Sestava a branky Lovosic: Adamík, Šálek – Krahulík 5, Landa 1, Sýkora 1, Motl 7, Brecko 2, Chroustovský, Klimt, Berka 5, Škvařil 1, Jonáš 3, Kolomazník 2, Malý 2