První turnaj nové sezóny

Se zajímavým nápadem přišli kolegové z Loko Vršovice, když se rozhodli o víkendu 8. – 9. 6.2013 uspořádat turnaj pro starší a mladší žáky již v rozdělní ročníků pro příští rok. V neděli se hrál turnaj budoucích mladších žáků, kterému až nečekaně přálo počasí, protože se hrálo za slunečného a velmi teplého počasí. Čekalo nás celkem 6 utkání rozdělených do základní a finálové skupiny o umístění. Pro nás se jednalo především o seznamovací turnaj, kdy jsme mohli porovnat své síly před začátkem přípravy s novými hráči.

Družstvo velmi dobře vedli v útoku dobře střílející F. Slavíček a V. Bartoš, kteří se s námi již rok připravují. Z nových hráčů se velmi dobře uvedl Adam Sýkora, který velmi rychle zaujal místo mezi těmito dvěma hráči. Pro ostatní hráče to vlastně bylo první opravdové utkání, a proto jejich seznamování v některých chvílích trvalo poněkud déle. Nejeli jsme pro výsledek, ale pro kvalitní individuální výkony a spolupráci, což se povedlo. Nakonec se nám podařilo získat 7. místo po utkáních se Sokolem Vršovice 4:12, Libercem 4:11, Pardubicemi 3:12, ve čtvrtfinále s pozdějším vítězem Sokolem Úvaly 8:16. Postupně jsme se zlepšovali, o čemž svědčí těsná semifinálová prohra 9:10 s Akademií ZŠ Zárubova. V boji o 7. místo jsme na závěr porazili Sokol Kobylisy II 8:5.

Sestava a branky: D. Grabemann, F. Slavíček 22, J. Procházka 1, A. Sýkora 2, J. Svítek, V. Bartoš 10, J. Ježek, J. Král 1, J. Barda, J. Hejna, J. Bednář.

autor příspěvku: Ondřej Václavek