Megamini Liberec je akce jednoznačně patřící mezi největší turnaje kategorie minižactva v ČR. Startuje na ní 24 družstev a má i zahraniční účastníky. Turnajová utkání probíhají na třech venkovních hřištích areálu ZŠ v ul. Dobiášova. Letošní ročník byl již třináctý v pořadí a tak z organizačního hlediska proběhl bez nejmenších problémů, za což si pořadatelé zaslouží obdiv a poděkování. Tři dny trvajícímu turnaji přálo počasí, sluníčko ze všech účastníků brzy udělalo pěkné rudochy.

Naše mužstvo bylo nalosováno do skupiny D. Vstup do turnaje vyšel na výbornou Strakonice B jsme hladce zdolali 14:1. V druhém utkání nás potrápila Třeboň 8:6. Třetí v pořadí byla Zruč nad Sázavou. Ta nám dokázala vstřelit nejvíce branek, my však dali ještě o dvě více a zvítězili 13:11. Tři předešlá utkání nás dokázala dostat do tempa a Mělník padl 12:4. Posledním zápasem úvodního dne bylo utkání s dívčím týmem Písek I, ve kterém kluci dominovali a zvítězili 17:6. Díky přesvědčivým výkonům se na hřišti protáčeli všichni hráči ze sestavy.

Postup z prvního místa vlil všem klukům bojovného ducha do žil a podle toho to i v prvním utkání sobotního dne vypadalo. Mráz po zádech běhal po úvodní akci zakončené krásnou brankou, zdviženými pažemi a bojovným výkřikem „Takhle hraje Duklaaaa…!“, není divu, že jsme Úvaly doslova převálcovali 12:3. Ostatní výsledky již tak jednoznačné nebyly a i soupeři začali daleko více kousat. Přesto jsme si v dalších kláních poradili se strakonickým áčkem 7:3 a Náchodem 9:5. O body nás dokázal připravit pouze věčný rival z Podkrušnohorské ligy, Lovosice. Do semifinále jsme i přesto šli z prvního místa.

Nedělní dopoledne provázelo stejně krásné počasí jako dny předchozí. Nervozita se však dala krájet, čekal nás náš přemožitel z Prague Handball Cup, celek Jičína. Ukazatel skóre po dvaceti minutách – 8:3, kluci hráli fantasticky. Výsledek svědčí o skvělé práci v obraně. Ta nám zajistila postup do finále neoficiálního mistrovství minižactva. V něm nás čekal Liberec.

Domácí výběr měl na hřišti převahu pouze v hledišti, i když i náš tým měl početnou skupinu fanoušků, za což jim patří velké díky. Kluci pokračovali ve skvělé obraně, i když se občas nějaká skulinka našla. Přidala se i přesná střelba a o napínavé okamžiky nebyla nouze. Diváci viděli parádní házenou a drama do posledních vteřin. Po závěrečném hvizdu však byla Dukla týmem, který propukl v obrovskou radost. Po výhře 13:11 jsme se mohli zaslouženě radovat ze zlatých medailí, nádherné trofeje, vítězných triček a především z toho, jaká skvělá parta se vytvořila a jaké krásné házenkářské vzpomínky si můžeme uchovat.

Všem klukům patří obrovské poděkování za předvedenou hru a bojovnost! trenéři