Obrázek ze soustředění v Harrachově dokládá, že jak trenér, tak někteří hráči hledali únik před horkým letním počasím v chladivé horské vodě. I přes extrémní teploty přežili sedmidenní přípravný kemp všichni bez úhony a po dvoudenním regeneračním volnu navázali dalšími tréninkovými dávkami v Praze.

Tréninky venku i v hale zaměřené na sílu a vytrvalost budou postupně obsahovat stále více házenkářských prvků. První přípravná utkání na sebe totiž nenechají dlouho čekat. Sportovní ředitel Daniel Čurda potvrdil, že se tým chystá jako obvykle vyrazit na Memoriál Josefa Smékala do Nového Veselí. Ten se odehraje ve dnech 16. – 18. srpna a prověří hru Dukly i z mezinárodního hlediska. Přijedou totiž také týmy ze Slovenska.

Kromě Nového Veselí se Dukla představí znovu i v Jičíně. Ve dnech 23. – 24. srpna se na šestém ročníku turnaje KERS CUP střetneme s úřadujícími mistry ČR z Jičína, čtvrtým týmem slovenské ligy – MŠK Povážská Bystrica a ambiciózním KP Brno.

Daniela Čurdy jsme se zeptali i na cíle, které si Dukla klade pro nadcházející extraligovou sezonu. Sportovní ředitel však zatím nechtěl být příliš konkrétní: „Se stanovením cílů pro ročník 2013/2014 počkáme až na konec přípravy, určitě však budeme chtít opět postoupit do elitní šestice, která se popere o medaile,“ uvedl.

O podrobném rozlosování obou přípravných turnajů i o termínech dalších případných přátelských utkání vás budeme včas informovat…