Po jednom týmu v každé ze dvou nejvyšších mužských soutěží. Taková je realita házenkářské Dukly pro sezonu 2013/2014. Kromě A-týmu, který do extraligy naskočí už 7. září v Praze proti Zubří, budou svádět boje o důležité body i borci z B-týmu. Ti si v baráži proti Praze 4 zajistili postup do druhé nejvyšší soutěže, která pro Duklu začne už 21. září domácím utkáním proti dalšímu nováčkovi soutěže – brněnským Bohunicím.

I v týmu pro 1. ligu nastaly změny v kádru. Dvě z nich se odehrály spíše „na papíře“, když do Dukly přestoupili z Lokomotivy Vršovice Michal Šimánek (brankář) a Petr Urban (spojka/křídlo), kteří v týmu ovšem působili již dříve. Další tři transfery ovšem přivedly úplné nováčky. O pozici v brance bude usilovat Petr Kundrata ze Sokola Ostrava, góly do sítě soupeřů pak budou střílet Radek Hovorka z Kutné Hory a Vít Černý ze Sokola Chrudim.

B-tým zatím pod vedením Martina Tůmy nabírá fyzickou kondici v Praze na Julisce. Nejbližší přípravná utkání, která otestují herní formu družstva,  jsou prozatím naplánována na konec srpna do Třeboně. Dukla „B“  se tam zúčastní tradičního turnaje o pohár Pětilisté růže.

Na ambice B-týmu v 1. lize a na dosavadní průběh přípravy jsme se krátce zeptali Petra Urbana:

Petře, nedávno jsi s týmem zahájil letní přípravu, jak tréninky probíhají?
„První týden jsme trénovali pouze jednofázově, takže bylo dost času na regeneraci. Teď však začínáme trénovat dvojfázově, což se podepíše na celkové únavě. Dobré je, že se už od začátku objevují tréninky s míčem, který jsme v minulých přípravách vídali až na konci.“

Jaké ambice bude podle tebe mít B-tým jakožto nováček ve druhé nejvyšší soutěži?
„Nedokážu odhadnout, jak se bude sezóna vyvíjet. První liga je plná kvalitních týmů a my se budeme snažit být rovnocennými soupeři. Myslím si, že máme dost dobrý kádr na to, aby se nám to povedlo.“

-red-