Lépe první ostrý test herní formy Dukly v nové sezoně snad ani dopadnout nemohl. Na přípravném turnaji v Novém Veselí totiž brala 1. místo. V silné domácí i zahraniční konkurenci jsme potvrdili, že je tým na dobré cestě k tomu, aby i letos patřil k absolutní extraligové špičce.

Nejprve si naši hráči poradili ve skupině A s domácím Sokolem Nové Veselí, poté přemohli ŠKP Bratislava i Frýdek-Místek a mohli se tak těšit na souboj o celkové 1. místo s vítězem skupiny B. Tím se stal slovenský celek HC Sporta Hlohovec, který porazil Strakonice, Plzeň i Jičín.

V závěru vyrovnaného finále měla Dukla nakonec navrch a tak díky výhře 24:22 (11:11) odsunula slovenský celek až na druhou příčku. Třetí skončil Talent M.A.T. Plzeň, který v zápase o bronz nedal šanci Novému Veselí a zvítězil 14:23 (7:10). Zklamání naopak pravděpodobně zavládlo v táboře úřadujícího mistra z Jičína. Ronal totiž dokázal ve čtyřech utkáních zvítězit jen jednou nad prvoligovými Strakonicemi a obsadil až šestou příčku. Reputaci si východočeši budou chtít napravit už o nadcházejícím víkendu na turnaji KERS Cup, který pořádají v domácí hale. Účastnit se bude i Dukla, a tak se můžeme těšit na další souboje, které prověří naše hráče.

Kromě tradičních opor Dukly známých z minulé sezony se v Novém Veselí na hřiště podívaly také naše nové posily. Z Frýdku – Místku přišel dvacetiletý Lukáš Komárek (ročník 1993), dorost Dukly pak „A“-týmu dodal Filipa Bradáče a Štěpána Jeníčka.
V sestavě oproti poslednímu utkání minulé sezony naopak chyběl Jan Tesař, který laboruje se zraněním, Martin Lehocký, Tomáš Suchý a Jakub Sviták. Dres Dukly neoblékl ani Matěj Konšel, jenž přestoupil do Cementu Hranice, ani Štěpán Krupa, který přerušil sportovní kariéru.

Souhrn výsledků utkání Dukly, sestavy a branky z jednotlivých utkání:

Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 20:24 (5:13) Petržala, Rangl – Kern, Reichl V. 3, Petružela 2, Rams 3, Komárek L. 3, Bradáč, Jeníček 2, Mráz, Šik 2, Piskač 2, Polášek, Kotrč 1, Šůstek 1, Syřínek 1, Kastner 4.

ŠKP Bratislava – HC Dukla Praha 17:21 (8:12)  Petržala, Rangl – Kastner, Šik, Mráz, Piskač 1, Kotrč 6, Polášek 2, Šůstek 4, Petružela 1, Kern, Reichl V., Rams 5, Komárek L. 2, Syřínek, Jeníček.

HC Dukla Praha – SKP Frýdek Místek 29:21 (15:8) Petržala, Rangl – Petružela 2, Mráz 1, Piskač 2, Polášek 3, Syřínek 3, Šůstek 5, Kern 1, Kastner 6, Kotrč 2, Reichl V. 1, Rams 2, Komárek L. 1, Bradáč.

HC Dukla Praha – HC SPORTA Hlohovec 24:22 (11:11) Petžala, Rangl – Kern, Kastner 5, Šik 5, Piskač, Kotrč 5, Rams, Šůstek 4, Mráz 2, Polášek 1, Reichl V., Komárek L. 1, Bradáč, Syřínek, Jeníček 1.
Celkové pořadí 4. ročníku Memoriálu Josefa Smékala:

1. HC Dukla Praha
2. HC SPORTA Hlohovec
3. Talent M.A.T. Plzeň
4. TJ Sokol Nové Veselí
5. SKP Frýdek – Místek
6. HBC Ronal Jičín
7. HBC Strakonice 1921
8. ŠKP Bratislava

Kompletní informace o Memoriálu Josefa Smékala naleznete také na webové stránce TJ Sokola Nové Veselí.

-red-