Po více než třech měsících nastoupí házenkáři Dukly opět k mistrovskému utkání. Část času věnovali dovolené, regeneraci a nabírání sil, zbytek léta již patřil tradiční předsezonní přípravě, která začala 22.července v Harrachově. Tréninky tam byly zaměřené především na fyzickou kondici  a sílu (více zde).

Podobně laděná příprava pokračovala i v Praze ve spolupráci s novým kondičním trenérem – bývalým špičkovým atletem Jiřím Mužíkem. Trenéři postupně zapojovali více a více herních prvků a na turnaji v Novém Veselí si ověřili, jak na tom Dukla je ve srovnání s konkurencí.  A museli být spokojení, protože Dukla na silně obsazeném turnaji zvítězila, když ve finále porazila slovenský Hlohovec (více zde).

Dalším turnajem, kterého jsme se zúčastnili proběhl v Jičíně. Na tradičním KERS Cupu se nám nepodařilo obhájit loňské první místo a skončili jsme třetí (více zde). Předvedená hra však zklamáním rozhodně nebyla.

Ani náš sobotní soupeř ze Zubří ovšem nezahálel. V přípravě jej prověřilo mnoho týmů včetně několika zahraničních. Nad izraelským Maccabi Tel Aviv zvítězili Valaši 30:23,  Povážskou Bystrici porazili 36:23 a Hlohovec 28:21. Zubří navíc angažovalo zahraničního trenéra, kterým se stal Miroslav Čelič ze Sbska. Ten bude chtít tým opět dovést k zisku medaile, na kterou Zubří v uplynulé sezoně nedosáhlo.

V hale na Ruzyni se dá očekávat dobrá atmosféra tak jako vždy, když do Prahy přijede Zubří a jeho věrní fanoušci. Ani příznivci Dukly si však začátek nové sezony určitě nenechají ujít. Vždyť se střetnou mistrovské týmy z let 2011 a 2012 a k vidění bude určitě spousta házenkářské parády.

Zápas začíná v sobotu 7. září v 16:30 hod. Budeme se těšit na vaši podporu z hlediště.

-jal-