Do sezóny 2013/14 jsme vstoupili přípravným turnajem v Zlíně, který nese název Holiday Cup. Již dříve jsme měli zkušenosti s tímto dobře obsazeným turnajem a letošní ročník to potvrdil. Snad jedinou chybou bylo deštivé počasí během neděle, které nás donutilo přesunout se do hal v centru krajského města. Na turnaj se nám podařilo naplnit celý autobus a do každé kategorie jsme tedy přihlásili dvě družstva.

Družstvo mladších žáků Dukly Praha B zahájilo turnaj v pátek před obědem utkáním s Karvinou B. Od úvodu jsme předváděli skvělou obranu, která nutila soupeře dlouze hledat místo pro střelbu na branku až téměř na hranici pasivní hry. My jsme v útoku naopak rychle ztráceli míče především špatnými přihrávkami. V obraně jsme odolávali dlouho, ale nakonec jsme prohráli především kvůli příliš velkému počtu technických chyb. Druhé utkání se Zlínem mělo podobný scénář s výjimkou naší horší obrany, protože proti nám nastoupili fyzicky vyspělejší hráči. Ačkoli jsme se snažili zlepšit svůj výkon, příliš se to během tohoto utkání nepovedlo. Ještě horší to bylo ve třetím utkání s Chodovem. Ten nás překvapil osobní obranou všech hráčů a my jsme se opět vrátili k velkému počtu zkažených přihrávek z prvního utkání. Ani v obraně jsme nebyli tak dobří jako v prvním utkání. To mělo za následek naši ztrátu více jak 10 branek.

Po tomto utkání jsme museli něco změnit a společné povídání přineslo svůj efekt. Na počtvrté se nám podařilo zvítězit. Hráli jsme opět velmi dobře v obraně, což se mimo jiné projevilo i na několika zákrocích brankářů a navíc jsme přidali přesnou střelbu ze střední vzdálenosti a rychlý přechod do útoku zakončovaný střelbou z velké dálky. Na závěr základní skupiny jsme změřili síly s do té doby neporaženým družstvem Žeravic. Věřili jsme, že můžeme navázat na předchozí slibný výsledek a hlavně dobrou hru. Soupeř nás však předčil rychlostí a také kvalitou uvolnění jeden na jednoho. Ačkoli jsme se snažili držet krok, dařilo se nám to ne víc jak 5 minut. Poté jsme několikrát neproměnili útočné akce v branky a soupeř se nám vzdálil až na rozdíl 10 branek.

Do nadstavbové části jsme postupovali z 5. místa po základní skupině a v boji o konečné umístění jsme se potkali s Karvinou A. Je zajímavostí, že se vlivem určitých okolností umístilo družstvo Karviné B lépe než družstvo A. Již před začátkem jsme věděli, že proti nám stojí výrazně silnější družstvo. Naše A družstvo ve skupině prohrálo s Karvinou A o jednu branku. Podařilo se nám ale soupeře zaskočit střelbou z větší vzdálenosti a zvýšenou bojovností a obětavostí v obraně. Prvních 5 minut jsme drželi krok a to soupeře viditelně znervóznělo. Bohužel se nám několikrát nepodařila střelba, kdy jsme zakončili do tyče nebo kousek vedle branky a do poločasu nám Karviná odskočila na rozdíl 5 branek. Poté jsme výrazně protočili sestavu, aby si kluci vyzkoušeli i posty, které obvykle nehraji, ale i po této změně jsme pokračovali ve hře z prvního poločasu a předvedli velmi dobrý výkon. Rozdíl ve skóre v tomto utkání není podstatný, hlavním kladem byla předvedená hra, která se od 4. utkání výrazně zlepšovala a podobala se hře na soustředění, které jsme o týden dříve absolvovali ve Sportovním areálu Břve.

Sestava: D. Grabemann, F. Slavíček, J. Ježek, A. Sýkora, A. Jánský, M. Mička, Petr Puchmajer, J. Hokynář, E. Kincl, V. Batroš, M. Černý, J. Barda

Trenéři Marie Josefusová a Ondřej Václavek