Úvod do extraligy měla Dukla parádní, když doma porazila výrazným rozdílem 32:24 Gumárny Zubří.  Ve druhém kole ale můžeme očekávat mnohem vyrovnanější zápas. V neděli 15. září od 18:00 nastoupíme na palubovce úřadujícího mistra z Jičína a budeme chtít potvrdit dobrou formu ziskem dvou bodů.

Jičín sice přišel o nejlepšího střelce celé extraligy Tomáše Babáka (loni celkem 178 branek), který přestoupil do švýcarského St. Gallenu, ale dobré výkony mu prozatím zůstávají. Spoléhat se také může na výhodu domácí haly, ve které v uplynulé extraligové sezoně ani jednou neprohrál.

Na úvod nové sezony náš nedělní soupeř nejprve v předehrávce prvního ligového kola  rozdrtil Kopřivnici 32:21 a potom si v úvodním kole evropského poháru EHF podobným způsobem pohrál s bulharským celkem HC Dobrudja. Oba zápasy hrané v Jičíně Ronal přesvědčivě vyhrál a po výsledcích 35:15 a 37:15 postoupil do další fáze, kde narazí na dánský Skjern Handbold. V nohách tedy mají jičínští o dva zápasy víc než Dukla, ale vzhledem k jejich jednoznačnému průběhu je to proti Dukle určitě limitovat nebude.

Střelecky se zatím ze sestavy soupeře daří nejvíce Klačovi, Krahulcovi a Zemanovi, ale pozadu nezůstávají ani Drbohlav, Rychna nebo Bareš. Výhodou východočeského celku je určitě velká variabilita a týmová hra.

Dukla ovšem patří k týmům, které mají vždy ambice vyhrát i na horké jičínské půdě.  Tentokrát by cestou k úspěchu mohla být pevná obrana a brankář Petržala, který si proti Zubří připsal hned 17 úspěšných zákroků. V útoku bude trenér Pauza spoléhat na Radka Mráze a Davida Šůstka, kteří proti Zubří dohromady vstřelili 11 gólů. Své zkušenosti jistě zúročí Kamil Piskač nebo Milan Kotrč a ani ostatní hráči nebudou chtít zůstat brankově pozadu.

O tom, jestli se Dukle podaří „vypálit jičínský rybník“ a odvézt si do Prahy dva body, se můžete přesvědčit v neděli 15. září přímo ve sportovní hale v  Jičíně, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize TVCOM.

Tak fanděte Dukle!

-red-