HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 21:17 (12:5)

Jen dva týmy mají po prvních dvou kolech Triglav pojišťovna extraligy plný počet bodů. Kromě Cementu Hranice je to bohužel i Ronal Jičín, náš poslední soupeř.

Do Jičína jsme jeli s ambicemi prolomit dlouhotrvající domácí neporazitelnost tamního týmu. Že se o to můžeme pokusit, naznačovala remíza 20:20, kterou jsme v jičínské hale uhráli proti domácím na srpnovém turnaji KERS Cup. Odhodlání zvyšovala také pohodlná domácí výhra nad Gumárnami Zubří 32:24. Na pěkný výkon z domácího střetnutí se Zubřím jsme však nenavázali.

Jičín potvrdil, že i bez svého nejlepšího střelce Tomáše Babáka, který odešel do Švýcarska, bude patřit k žhavým kandidátům na medaile. Přestože měli hráči Ronalu v nohách dvojzápas evropského poháru s bulharským celkem HC Dobrudja, nebylo to na jejich výkonu znát.

V nedělním zápase, kde padlo jen málo branek, začali domácí budovat svůj náskok už v osmé minutě. To na 3:2 zvyšoval Bareš. A Dukla na tom mohla být ještě hůř, kdyby v brance nestál Tomáš Petržala. Trenér Pauza se pokusil otočit vývoj už ve 14. minutě oddechovým časem. Ten přišel ve chvíli, kdy jsme už 9 minut neskórovali! Přesto jsme se ještě ve 20. minutě drželi na přijatelných 6:4 a mohli jsme pomýšlet na obrat.

Nezvládnutá poslední desetiminutovka první půle ovšem rozhodla o tom, kdo bude brát body. Dukla skórovala už jen jednou, zatímco Jičín přidal hned 6 branek. Do šaten tedy oba týmy šly za stavu 12:5. Pouhých pět branek na kontě Dukly navíc  nevěstilo vůbec nic dobrého.

Ve druhém poločase si Jičín už hlídal náskok a do 40. minuty se mu jej dokonce podařilo navýšit na desetibrankový rozdíl (17:7). Střelecky se prosazoval zejména Jan Vocásek.

S tak luxusním vedením si domácí mohli dovolit v závěru polevit, což se projevilo korekcí ve skóre. Blíž než na konečných 21:17 se ale Dukla Jičínu nepřiblížila,  a tak si odvezla zaslouženou porážku, která se zrodila zejména v koncovce prvního poločasu.

Po dvou kolech nám tedy po jedné výhře a jedné prohře patří v tabulce šesté místo, které se pokusíme vylepšit hned v dalším utkání. Tím je sobotní střetnutí s celkem KH Kopřivnice, které začíná v hale na Ruzyni v 18:30.

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Petružela, Kern, Komárek, Kastner 1, Šik 5, Mráz 2, Piskač 1, Kotrč 2, Polášek, Rams 4, Jeníček 1, Šůstek 1

Sestava a branky Jičína: Kurial, Machalický – Krahulec 3, Král 2, Bareš 2, Naimann, Vocásek 6, Lepieš 3, Klačo 1, Drbohlav 1, Zeman, Groh 1, Kraus 2, Rychna

-red-