První společné setkání mladších žáků Dukly 6 s trenéry proběhlo na letním soustředění ve sportovním areálu Břve v termínu od 17. – 25. 8. 2013. V září pak týmu odstartovaly i soutěžní boje.

Přečtěte si, jak celou letní přípravu a první „ostré“ zápasy hodnotí trenéři Martina a Ladislav Charvátovi:

„Kluci byli po prázdninách v radostném očekávání a celé soustředění pilně a tvrdě trénovali.  V rámci tréninků jsme se věnovali koordinačním a posilovacím cvičením, rozvoji míčové techniky i střelby.  Cílem bylo, aby se vytvořila dobrá parta a prostě si to všichni nejen sportovně užili.

V dalším týdnu jsme se připravovali již v hale na Julisce na přípravný turnaj ve Zlíně. Ten proběhl od pátku 30. 8. do neděle 1. 9. 2013 a kromě nás se jej zúčastnili i starší žáci Dukly. Turnaj byl výborný, dobře organizovaný a hlavně splnil to, co bylo naším cílem. Povedlo se nám dostat až do finálového utkání. V něm jsme sice prohráli, přesto byl náš výkon dobrý, kluci bojovali až do poslední minuty. Na turnaji jsme skončili druzí. Velmi pěkný výsledek na první turnaj.

V září nám pak začala podzimní soutěž Přebor Prahy mladších žáků. První turnaj jsme odehráli v  sobotu 7. 9. 2013. Pořadatelem byl tým Všenory. Výsledky hovoří za vše. Všechny zápasy jsme vyhráli a to velkým rozdílem. Konečné skóre jsme měli 123 : 13. Učíme se hrát rychlou házenou. Kluci se o to vždy snaží, pravda je, že chyby někdy děláme v rozehrávce, nebo v nepřesné přihrávce. To nás však bude jistě posouvat kupředu a z chyb se velmi dobře učí dále. Další turnaj budeme pořádat my. Uskuteční se na Břvích v  sobotu 5. 11. 2013.

Do té doby budeme pilně trénovat a zlepšovat se. Velkou pochvalu si zaslouží naši někteří hráči za odehraný turnaj v kategorii starších žáků. Za rok sem postoupí a proto bylo dobré vyzkoušet si, co je bude čekat. Zhostili se toho velmi dobře, rozhodně neudělali ostudu. Budeme v této spolupráci i nadále pokračovat.

Těšíme se na další společné akce.

Trenéři Martina a Ladislav Charvátovi