Sedmé místo po prvních dvou extraligových kolech zatím není pro Duklu příliš dobrou vizitkou. Na úvod jsme sice doma jasně přehráli Zubří, ale o týden později přišla ještě jednoznačnější prohra v Jičíně, kde se rozhodlo už po jednom poločase (12:5). Napravit dojem z Jičína budou chtít hráči A-týmu už v sobotu. Příležitost bude dobrá. Do Prahy totiž přijede Kopřivnice, která se v uplynulém ročníku musela zachraňovat až v baráži.

Tím se ale nesmíme nechat zmýlit. Kopřivnice sice v prvním kole schytala debakl od Jičína, ale v dalším zápase s Plzní předvedl omlazený tým z města automobilů Tatra sympatický výkon. Jednoho z horkých kandidátů na extraligové zlato hodně potrápil a sahal po dvou bodech. Utkání ale nakonec skončilo remízou 24:24, když ze sedmičky vyrovnával Milan Škvařil.

Ze soupeřova týmu se zatím střelecky daří Adamu Rečkovi, trenéři se spoléhají také na zkušenosti Jiřího Gřese a Radka Bajgara. Ten ale v Praze nenastoupí. Bude si totiž odpykávat jednozápasový disciplinární trest. Zato Luděk Fabián, letní posila do branky, se pokusí našim hráčům zabránit ve skórování důležitých branek.

Největší komplikace by Fabiánovi způsobit Vojtěch Šik, kterému se i přes nepříznivý výsledek v Jičíně podařilo vsítit do Kurialovy sítě pět branek. Střeleckou potenci ukázal také Petr Rams, jenž se trefil čtyřikrát. Cestou k vítězství ovšem v sobotu bude zabezpečená obrana. Tu by měl opět z brány jistit spolehlivý Tomáš Petržala.

Bude třetí kolo pro Duklu jednoznačnou záležitostí, jak očekávají někteří fanoušci, nebo dokáže Kopřivnice po Plzni obrat o body i náš tým? Pokud chcete být při tom, když se bude odpověď na tuto otázku rodit, přijďte v sobotu 21. září do haly na Ruzyni. Utkání Dukla – Kopřivnice začíná v 18:30 hod. Na půl sedmou je ostatně oproti minulé sezoně posunutý standardní čas začátku našich domácích utkání. Zápas prvního kola se Zubřím byl výjimkou. Začínal totiž v 16:30.

O 2 hodiny později budou začínat také všechna domácí utkání ostatních týmů Dukly, kterým se v sobotu po dlouhé přestávce rozbíhají jejich soutěže. B-tým si tedy ve 12:00 odbyde premiéru v 1. lize, mladší dorost nastoupí k mistrovskému utkání nejvyšší soutěže ve 14:00 a předzápas našemu A-týmu obstarají v 16:00 starší dorostenci.