HC Dukla Praha „B“ – Tatran Bohunice 18:19 (9:11)

Divácky velmi atraktivní premiéru si v 1. lize odbyl B-tým Dukly. V souboji dvou nováčků druhé nejvyšší soutěže jsme hostili Bohunice a ani sympatický výkon nestačil na to, abychom napoprvé bodovali.

Zápas byl velmi vyrovnaný od první až do poslední minuty, dobře fungovaly obě obrany a padlo málo gólů. Ani jeden z celků si v průběhu střetnutí nedokázal vybudovat větší než dvoubrankový náskok. Na začátku jsme si dokázali vybudovat mírný náskok i přesto, že jsme nedokázali být zcela důslední v obraně. Po 9 minutách hry jsme vedli 5:3. Bohunice ale sérií tří branek v řadě mezi 13. a 16 minutou otočily skóre ve svůj prospěch na 6:7. Díky dvěma neproměněným sedmimetrovým hodům a nepřesnému zakončení jsme se už v prvním poločase nedokázali do vedení vrátit. O přestávce svítilo na tabuli skóre 9:11.

Ve druhém dějství předváděl vynikající zákroky Šimánek a držel naše naděje na body vysoko. Když se k němu přidal důležitými góly Bradáč, vypadalo to, že můžeme pomýšlet na výhru. Za prvních devět minut druhé půle padly jen 3 góly a všechny do sítě Bohunic, takže jsme vedli 12:11. Další dvě třígólové šňůry ještě přišly. Nejdřív hosté strhli vedení na svou stranu (ve 44. minutě 13:15), abychom pak s blížícím se koncem zápasu převzali otěže hry my. Ještě ve 23. minutě jsme vedli 16:15 a vypadalo to, že hostům docházejí síly. Opak byl ovšem pravdou.  Bohunice vyrovnaly na 16:16, a pak už jsme na jejich góly museli odpovídat my. Na 17. i 18. branku hostů jsme ještě reagovat stihli, ale 19. gól z ruky nejlepšího střelce Bohunic Jakuba Vraného ve 29. minutě rozhodl o tom, že dva body za výhru poputují do Brna.

Zejména výkon v obraně je ovšem příslibem do příštích utkání.
O první body v sezoně tak zabojujeme příští týden v pátek (27. září) v jičínské hale při střetnutí s Jičínem „B“.

Sestava a branky Dukly: Filip, Šimánek – Kuklík, Petružela 3, Pícha 2, Aliapulios, Černý, Bradáč 5, Urban, Jeníček 1, Pugliese, Hovorka, Reichl V. 2, Syřínek 5

Sestava a branky Bohunic: Macháček, Staňa – Vraný 6, Princ, Tomáš, Tejkal 2, Duran, Adam 5, Paseka, Beneš, Ryšavý 1, Řezník, Jung 4, Franěk 1