Už jen jeden tým dokázal po třech extraligových kolech udržet plný počet bodů. Jsou jím Hranice, kterým tentokrát podlehl poměrem 28:31 nováček ze Zlína. Ten je naopak jediným celkem, který v letošní extralize ještě nedokázal bodovat.

Dukla ve třetím kole smetla v domácím prostředí Kopřivnici poměrem 35:25 a vyšvihla se na druhé místo hned za vedoucí Hranice. Tým trenéra Pauzy tak nedopustil opakování překvapení z minulého kola, kdy Kopřivnice doma remizovala s favorizovanou Plzní 24:24.

Cesta k vítězství se na Ruzyni zrodila poměrně snadno. Spolehlivé zákroky předváděl brankář Rangl, který od začátku nahradil v brance tradiční oporu Dukly Tomáše Petržalu. Trenér Pauza mohl brzy dát šanci také dalším méně vytěžovaným hráčům, protože Kopřivnice byla zejména v útoku bezzubá.  Už po šesti minutách hry jsme šli do vedení 5:2, v desáté minutě jsme měli pětibrankový náskok 8:3. Bezmocný brankář Fabián lovil míče ze sítě zejména po střelách Poláška a Kotrče. Jeho spoluhráči si v útoku několikrát vylámali zuby na dobře postavených blocích naší obrany.

Kopřivničtí trenéři se pokusili zvrátit vývoj zápasu v 16. minutě oddechovým časem za stavu 12:6, jenže postupný nárůst náskoku Dukly se jim zastavit nepodařilo. Ve 20. minutě nejprve hostující Střelec našel svým pokusem jen hlavu brankáře Rangla, aby na druhé straně vzápětí došlo k potyčce Milana Kotrče a Jiřího Gřese. Oba aktéři pak zchladili hlavy na lavičce, kam je na 2 minuty vykázali rozhodčí.

Dukla si ve 24. minutě vyzkoušela hru v oslabení, když byl vyloučen Vít Reichl, ale Kopřivnice ani v přesilovce neoplývala kreativitou. Do 27. minuty sice Jan Gřes a Hanus snížili na 16:10, ale Reichl, Šik a Šůstek rychle navýšili na 19:10. To Rangl dovolil soupeři už jen jediný gól z ruky Jana Gřese. Do přestávky si tak Dukla odnesla luxusní náskok 19:11 a o zisku dvou bodů bylo prakticky rozhodnuto.

Začátek druhé půle přinesl nejen dobré zákroky obou brankářů, ale také dvouminutový trest pro Kerna. První gól přesto vstřelila po 5 minutách hry Dukla. Kotrč dával na 20:11. Kopřivnice pak využila několika chyb Dukly a dostala se až na 22:16, ale oddechový čas trenéra Pauzy probudil naše hráče ke zlepšení výkonu. Poté co rychlý útok zakončovali krátce po sobě Šik a Kern, tedy dva hráči, kteří se v trháku moc často neobjevují, vedla Dukla 25:16 (43. minuta). Šik si navíc otevřel střelnici i zdálky a rychlým útokem přispěl také Syřínek – desetibrankový rozdíl byl překonán.

V závěru zápasu se už nic podstatného nestalo. Dukla ovšem trochu polevila v koncentraci a dobré zákroky předvedl Fabiánův náhradník Chalupa. Několik šancí promarnil zejména Jan Petružela, který ale měl v nohách už dopolední zápas za B-tým. Kopřivnice tedy stačila zkorigovat náskok Dukly, který během utkání nejvíce dosáhl 13 branek, na konečných 35:25. Z Prahy si i tak hosté odvezli pořádný výprask a v tabulce jsou s jedním bodem předposlední.

vs
3.12.2023

Sestava a branky Kopřivnice: L. Fabián, Chalupa – O. Meca 3, Lipový 2, Střelec 3, Jan Gřes 3, Bukovský 1, Petřík, Jiří Gřes 4, Fulnek 1, Reček 2, Mičola 1, Hanus 4, Hojník 1