Středeční čtvrté kolo Triglav pojišťovna extraligy přineslo dramatická a zajímavá utkání. Nováček ze Zlína vybojoval svoje první body, když uspěl výsledkem 24:28 v Přerově. Uřadující mistr z Jičína doma nestačil na Frýdek-Místek a prohrál o jeden gól 28:29. Neporazitelnost potvrdily Hranice, které v závěru otočily zápas s Plzní a braly dva body za výsledek 24:22.

Napínavý zápas mohli diváci vidět na Ruzyni, kde jsme hostili Karvinou. Ta v prvních třech kolech ukázala dobrou formu a na Dukle ji dlouho potvrzovala.

V úvodu utkání nás sice Zdeněk Polášek poslal dvěma rychlými góly do vedení a Petr Rams v 7. minutě zvyšoval už na 4:1, ale Karviná do 14. minuty vyrovnala na 4:4. Mezitím se však předvedli oba brankáři. Na straně Dukly Tomáš Petržala a v brance Karviné Michal Vydra.

Zbytek zápasu už byl vyrovnaný. Sliwka poslal ve 20. minutě Karvinou do vedení 8:9, ale Dukla se vrátila do těsného vedení a byl před soupeřem vždy o krok napřed. Pak nás ovšem zbrzdila oslabení. Ve 25. minutě šel pykat za stavu 11:11 Polášek. Vzápětí se sice trefil Šik, ale to bylo ze strany Dukly v prvním poločase všechno.
Vančo nejprve vyrovnal na 12:12, dalšímu gólu však zabránil Daniel Rangl, který vystřídal v brance Dukly Tomáše Petržalu. Šance Karviné získat před přestávkou náskok zvýšila další přesilová hra. Tentokrát obdržel dvouminutový trest Vojtěch Šik. Hosté ale v početní výhodě skórovat nedokázali. Zbrzdily je chyby, které vedly ke dvěma ztrátám míče.

Trenér Pauza si minutu a půl před koncem poločasu vybral time-out, aby týmu poradil, jak vyzrát na obranu Karviné, ale to se jeho svěřencům nepovedlo. Oddechový čas si pak 37 sekund před přestávkou vzala i lavička hostů. Když už to vypadalo, že první dějství skončí remízou 12:12, vypálil při signalizované pasivní hře Sliwka. Jeho střela byla chytře schovaná za obranou a brankář Rangl ji viděl na poslední chvíli. Výsledkem byl gól několik sekund před sirénou a poločasové vedení Karviné 12:13.

Druhá půle začala lépe pro hosty. Slavomír Mlotek zvýšil na 12:14, ale Dukla nepustila Karvinou do úniku. Dva góly Syřínka přinesly rychlé vyrovnání. Chudoba s Hanischem zajistili Baníku znovu dvougólové vedení ve 39. minutě, odpověď Šůstka se Syřínkem na sebe ovšem nenechala dlouho čekat (41. minuta 18:18). Potom jsme přežili další oslabení (2 minuty pro Syřínka), ale Karviná dokázala z každého dalšího útoku skórovat. My jsme naštěstí vždy odpověděli gólem. Dvanáct minu před koncem zhoršilo naši pozici vyloučení Kerna, ale Jakub Kastner vystihl přihrávku a získal pro Duklu míč. Kotrč si však v samostatném úniku vylámal zuby na Vydrovi. Po zákrocích Vydry i Rangla tak Kastner svůj další zisk míče raději proměnil ve vyrovnávací gól sám (51. minuta 22:22).

Poslední desetiminutovka tak slibovala pořádné drama. Karviná si opět vylepšila pozici gólem Paululíka, ale Rangl ve spolupráci s dobrou obranou v podání Kerna, Ramse a dalších borců v červených dresech nedovolil Baníku vybudovat si rozhodující náskok. Série Poláška, Kastnera a Kotrče naopak do 56. minuty Dukle výrazně vylepšila pozici. Vedení 25:23 způsbilo nervozitu na straně hostů. A když Daniel Rangl znovu zakročil proti jejich střele a Petr Rams v 58. minutě s přehledem proměnil i svůj třetí sedmimetrový hod v zápase, spadly šance Karviné na dva body až na dno.

Chudoba gólem na 26:24 a Vydra výborným zákrokem proti osamocenému Piskačovi ještě zkusili vykřesat naději alespoň na bod. Rangl ovšem drama dalším zákrokem odmítl. V oddechovém čase 46 sekund před koncem ještě hosté hledali způsob jak se dostat z bezvýchodné situace. Po vyloučení Poláška zkusil zdramatizovat závěr brankou na 26:25 Slavomír Mlotek, ale času už zbývalo jen málo a Dukla navíc měla možnost zaútočit. Míč zůstal pod naší kontrolou a Kotrč jej navíc dokázal dopravit do Vydrovy sítě, čímž rozhodl o vítězství v této dramatické bitvě 27:25.

Dukla sice díky horšímu skóre klesla ze druhého na třetí místo za Lovosice, ale náskok na některé pronásledovatele, jako například Jičín, Plzeň nebo právě Karviná se o dva body navýšil.

V neděli 29. září se navíc pokusíme ve Frýdku-Místku získat další dva body a zaútočit tak na vedoucí Hranice, které o den dřív čeká těžký zápas v Lovosicích.

vs
30.11.2023

Sestava a branky Karviné: Vydra, Schams – Hanisch 3, Vančo 4, Drobek, Chudoba 4, S. Mlotek 5, Sliwka 3, Jan Užek 3, T. Mlotek, Vučković 1, Jiří Užek, Paululik 2