Nabitý zápasový program uplynulých osmi dní uzavře Dukla ve Frýdku – Místku. Minulý víkend jsme výrazným rozdílem přehráli Kopřivnici, ve středečním kole nám po boji podlehla Karviná, která v posledních zápasech ukázala dobrou formu. Tu našel i Frýdek-Místek, který po slabším rozjezdu ve třetím kole porazil o gól Zubří a naposledy bral oba body na půdě mistra z Jičína. I tentokrát šlo o nejtěsnější rozdíl jedné branky (28:29)

Klíčovou postavou zápasu Frýdek-Místek – Dukla bude bezesporu Vojtěch Petrovský. Střelecky velmi dobře disponovaná spojka před sezonou opustila Karvinou a přestoupila do 30 kilometrů vzdáleného Frýdku-Místku.  Právě Petrovský kvůli zranění nemohl svému týmu pomoci na začátku sezony a hned z toho byly dvě prohry (doma s Cementem Hranice a v Přerově). Zubřanům už ale Petrovský nasázel sedm branek a byl základním stavebním kamenem výhry. Zápas v Jičíně naopak střelecky rozhodl Petr Kichner, který konto soupeře zatížil hned deseti přesnými zásahy. Hodně gólů zatím kromě Kichnera a Petrovského dává Jaroslav Dyba (zatím 21 branek). Branku Frýdku-Místku bude hájit odchovanec Vít Pyško, který se vrátil z angažmá v Karviné, sekundovat mu bude Petr Pohludka.

Brankářský post je silnou zbraní i pro Duklu. Stálici mezi třemi tyčemi Tomáše Petržalu v posledních dvou zápasech perfektně doplnil Daniel Rangl, který se dostává do formy po vleklém zranění. Důležitým faktorem bude fungování dosud pevné dukelské obrany. Proti Karviné se v ní blýskli hlavně v závěru Jakub Kern s Petrem Ramsem, dobře bránil i Zdeněk Polášek. Jakub Kern nasbíral podle statistiky trenéra Pauzy hned dvanáct plusových bodů, z toho tři v obraně a čtyři za úspěšné bloky.

Útočná síla je rozložená mezi větší počet hráčů, a tak se soupeři nemohu zaměřit na pouhé dva nebo tři střelce, tak jako tomu bude v případě Dyby s Petrovským a Kichnerem. Nejvíc gólů má zatím na kontě Vojtěch Šik (17), následuje Milan Kotrč (15), David Šůstek (13) a Zdeněk Polášek (12). Dukla navíc v zápase s Karvinou našla spolehlivého exekutora sedmimetrových hodů – Petr Rams proměnil všechny tři svoje sedmičky.

Udržíme se v kontaktu s Hranicemi a Lovosicemi – jedinými dvěma týmy, které jsou v tabulce nad námi a navíc je čeká vzájemný zápas, nebo se na nás Frýdek-Místek bodově dotáhne?

Zápas HC DUKLA PRAHA – SKP FRÝDEK MÍSTEK začíná v neděli 29. září v 17:00 hod. Sledovat jej můžete v přímém přenosu internetové televize TVCOM (odkaz na přenos zde).