SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 33:26 (13:18)

Nečekaný vývoj mělo utkání 5. kola Triglav pojišťovna extraligy ve Frýdku-Místku. Dukla tam v prvním poločase drtila domácí až devítigólovým rozdílem (7:16), v poločase pak vedla 13:18 a přesto prohrála vysoko 33:26.

Za všechno může neuvěřitelný výpadek ve druhé půli, kterou jsme prohráli 20:8! Z předchozích čtyřech utkání přitom máme průměr obdržených branek za celý zápas jen 23,75 gólu na jedno utkání. Tentokrát jsme jich stihli obdržet dvacet za pouhý poločas.

Ještě větší zklamání přináší pohled na výsledky ostatních utkání. Hranice totiž letos poprvé zaváhaly a prohrály v Lovosicích, Jičín neuspěl v Brně a Zlín doma přehrál Zubří. Zisk dvou bodů by nám tak zajistil medailové pozice, ne-li rovnou čelo tabulky. Takto budeme muset opět dohánět ztrátu.

Začátek zápasu, ve kterém sudí udělili celkem 20 dvouminutových trestů (9 F-M, 11 Dukla), byl vyrovnaný až do deváté minuty, kdy na 4:4 vyrovnával Piskač. Pak jsme si během pouhých 13 minut dokázali vybudovat luxusní devítibrankový náskok. Góly v této fázi dávali zejména Šik, Piskač, Jeníček a Mráz a vypadalo to, že si Dukla vytvoří do druhého poločasu solidní rezervu.

Domácí ale zabrali a také díky dvěma dvouminutovým trestům pro Duklu (Piskač, Polášek) a dvěma proměněným sedmimetrovým hodům Petrovského snížili do přestávky na 13:18.

Na začátku druhé půle přišlo další vyloučení – tentokrát šel pykat Kotrč a Frýdek – Místek se sérií tří gólů přiblížil už na 16:19. Dvojnásobné oslabení na straně domácích (Meca, Dyba) ale dalo Dukle možnost vzít si zpět vyšší vedení. To se také Mrázovi, Kotrčovi a Poláškovi podařilo a do 37. minuty jsme vedli o šest (16:22).

Pět minut bez vstřelené branky, na kterých se podepsalo další oslabení (Kern) ovšem Frýdku dalo naději. Klaban, Vacula a Petrovský znovu přiblížili svůj tým až na rozdíl tří gólů (43. minuta – 19:22). Nic na tom nezměnilo ani další dvojnásobné oslabení Frýdku-Místku (Mynář, Vacula).

Vyrovnání tak na sebe nenechalo dlouho čekat. Petrovský, který do naší sítě nasázel celkem 12 branek, proměnil ve 49. minutě sedmimetrový hod a vyrovnal na 23:23. Devítibrankový náskok z první půle byl definitivně pryč. Na tuto branku sice ještě odpověděl Rams, ale to bylo naposledy, co Dukla v zápase vedla. Petrovský znovu vyrovnal a Kichner v oslabení poslal svůj tým do vedení, které ještě brankou na 26:24 stvrdil opět Petrovský.

A to ještě nebylo to nejhorší. V rozhodujících chvílích totiž přišel na straně Dukly brankový půst a také četná vyloučení (Kern, Polášek, Rams, Kotrč). Frýdek – Místek mezitím nasypal do naší branky mezi 53. a 58. minutou hned šest branek a bylo rozhodnuto. Góly Kastnera a Šůstka už na výsledku nezměnily nic víc, než jen číslici na straně vstřelených branek Dukly. Konečný výsledek zněl 33:26.

Už za dva dny bude jasné, zda se Dukla dokázala z výprasku od Frýdku-Místku otřepat. V sobotu sice od 18:30 hostíme v extraligovém zápase na Ruzyni nevyzpytatelné Brno, ještě předtím ale pojedeme do Plzně k utkání 3. kola Českého poháru. Vyzyvatelem bude druholigový celek VŠ Plzeň. V minulém roce tento celek do třetího kola neprošel. Ztroskotal totiž  o kolo dřív na Starém Plzenci výsledkem 30:20. Ten pak Dukla ve třetím kole vyřadila vysoko 19:38.

 

Sestava a branky Dukly: Petržala, Rangl – Kern 1, Komárek, Kastner 2, Šik 3, Mráz 3, Piskač 3, Kotrč 7, Polášek 3, Rams, Reichl, Jeníček 3, Šůstek 1

Sestava a branky Frýdku-Místku: Pyško, Marenčák – Gřešek, Klaban 4, Pomichálek, Meca R., Mynář, Petrovský 12/5, Kichner 7, Unger 2, Dyba 4, Vacula, Kalous 3, Strack 1