Jičín – Dukla 30:22 (11:10)

V našem prvním utkání venku jsme nedokázali zopakovat výkon z minulého týdne na domácí palubovce a zcela po zásluze body nevezeme.
Stejně jako v prvním utkání jsme nezačali dobře. Soupeř tentkát odskočil během 15 minut na 8:3. Dělali jsme zbytečné technické chyby a nepřesně jsme stříleli. Pak jsme ale opět zabrali. Během dalších deseti minut jsme šňůrou sedmi branek v řadě dokázali otočit utkání na 10:9 v náš prospěch a vypadalo to, že náš výkon bude postupně gradovat. Soupeř ale do poločasu stihl dát ještě dvě  branky a tak jsme šli do šaten za stavu 11:10 pro domácí Jičín.
V poločase jsme si řekli, že musíme omezit zbytečné technické chyby a hlavně zlepšit střelbu. Přibližně do patnácté minuty druhého poločasu bylo utkání stále otevřené. Za stavu 19:16 pro domácí jsme ještě měli několik šancí korigovat nepříznivý stav. V tuto chvíli nás držel svými velmi dobrými zákroky především Šimon Rada v brance, který likvidoval jeden náskok za druhým. My jsme toho však nedokázali využít a soupeř postupně začal trestat naše chyby. Během osmi minut odskočil na 25:17 a bylo po utkání. Hráči již nenašli sílu (hlavně morální) na nějaký zvrat a prohráli 30:22.
Bohužel se ukázalo, že letos, vzhledem k velmi úzkému kádru,  bude opravdu těžké konkurovat nejlepším týmům.
Někteří hráči se navíc budou muset pořádně zamyslet nad svojí výkonností!

V dalším kole hostíme Kopřivnici a doufejme, že předvedeme výkon, za který se nebudeme muset jako tentokrát stydět!

Pavel Farář – trenér

Sestava a branky Dukly: Rada, Zavázal – Řežábek 2, Herzán 2, Mubenzem 1, Stárka 5, Šigut, Kalous 4, Zrno, Padělek, Březina 5, Křivohlavý 2, Kopáč, Chmelík